Snapdragon 8 Gen 1 Plus’ın tanıtımı için oklar yeniden mayıs ayını gösteriyor

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus hakkındaki haberler son zamanlarda artmış durumda. Daha önce çıkan haberlerde işlemcinin duyurusu için mayıs ayı işaret edilse de, kısa süre önce tanıtımın 2022’nin ikinci ayına kaldığı öne sürülmüştü. Şimdi de ünlü duyumcu Digital Chat Station, Qualcomm’un duyuruyu 20 Mayıs’ta gerçekleştireceğini iddia ediyor. Kısacası yeniden orijinal tarihe dönülmüşe benziyor.

Qualcomm’un aynı etkinlikte Snapdragon 7 Gen 1’in de duyurusunu yapması bekleniyor. Eğer bu iddialar doğru çıkarsa, kısa süre içinde Qualcomm’la birlikte çalışan akıllı telefon üreticilerinin de yeni ürün duyurularını yapması sürpriz olmayacaktır.

Şirketin Snapdragon 8 Gen 1 Plus’ın üretimi için TSMC ile çalıştığı söyleniyor. Snapdragon 8 Gen 1’in üretimini ise Samsung yaptı.

Snapragon 8 Gen 1 ile Plus versiyonu arasındaki temel farkın GPU olması bekleniyor. Yeni çipin daha yüksek bir grafik işlemci performansına sahip olacağı söyleniyor. Ana işlemci biriminde ise bir değişikliğin söz konusu olmayacağı belirtiliyor. Snapdragon 8 Gen 1’de bir adet 3 GHz Cortex-X2, üç adet Cortex-A710 ve dört adet Cortex-A510 çekirdek bulunuyor. SD 8 Gen 1 Plus’ın kullanıldığı ilk cihazlardan birisinin Motorola Edge X30 (30 Ultra) olacağı söyleniyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun