Snapdragon 8 Gen 1 Plus mayıs ayında duyurabilir

google news abone ol

Qualcomm amiral gemisi mobil platformu için sıradaki adımı atmaya hazırlanıyor. Bu adım Snapdragon 8 Gen 1 Plus işlemcinin duyurulması olacak. Yeni bir iddiaya göre, bu işlemcinin duyurusu önümüzdeki mayıs ayında yapılacak. Böylelikle akıllı telefon üreticilerine en üst segment cihazları için bir işlemci seçeneği daha sunulmuş olacak.

Qualcomm son bir yıldır isimlendirme şemasında önemli değişiklikler yapıyor. Snapdragon markasını daha bağımsız hâle getirmeyi amaçlayan şirket, bu doğrultuda Snapdragon işlemcilerin yanı sıra Snapdragon Sound ve Snapdragon Connect gibi özellikler de duyuruyor.

Buna ek olarak; 2020’de amiral gemisi işlemcisine Snapdragon 888 adını veren şirket, 2021’de Snapdragon 8 Gen 1 ismini seçmişti. Bu seçim de Qualcomm’un isimlendirme şemasındaki değişikliğin en belirgin göstergelerinden biri olmuştu.

Snapdragon 8 Gen 1 Plus’ın da Qualcomm için başka bir dönemin başlangıcı olabileceği konuşuluyor. İddiaya göre, bu işlemcinin üretimini TSMC gerçekleştirecek. Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1’in üretimi için Samsung’la çalışmıştı. 4 nm çip tasarımı konusunda ise bir değişiklik beklenmiyor.

Snapdragon 8 Gen 1 Plus, daha önce başka haberlere de konu olmuştu. Bu işlemcinin Sony Xperia 1 IV modelinde kullanılabileceği iddia edilmişti. Dolayısıyla bu işlemcinin cihaz üreticiler tarafından test edilme süreci başlamış gibi görünüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR