Sennheiser ABD’de maaş koruma programından yararlandı

Gelişmiş ses ürünleri üreten Sennheiser, ABD’de koronavirüs salgınından desteklenen şirketler için hazırlanan Maaş Koruma Programı’ndan (PPP) yararlandı. Sennheiser’in program kapsamında 2 ila 5 milyon dolar aldığı, ABD Hazine Bakanlığı’nın verileriyle ortaya çıktı.

Sennheiser’in dışında pek çok özel teknoloji şirketinin faydalandığı program, aynı zamanda küçük işletmelere de destek sağlıyor. Bu programdan gelen maddi katkı kira, fatura ve maaş gibi ödemeler için kullanılıyor.

Resmi verilere göre, bu kredi sayesinde Sennheiser’in koronavirüs salgını sırasında 128 çalışanının işlerini muhafaza etmesi mümkün oldu. 2019’un rakamlarına göre, Almanya merkezli şirketin toplam çalışan sayısı 2 bin 800 seviyesinde ve bunların yaklaşık yüzde 10’u Amerika kıtasında görev yapıyor.

Sennheiser’in aldığı kredinin kesin miktarı bilinmese de, şirketin PPP kapsamında verilen en büyük desteklerden birini alıcısı olduğu anlaşılıyor. Program kapsamında verilen ortalama kredi miktarı 100 bin dolar olurken, en yüksek miktarın da 10 milyon dolar olduğu ifade edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Turkcell Zeka Gücü projesine 25 yeni sınıf daha ekledi

Sennheiser, PPP’den yararlanan tek ses ürünleri üreticisi değil. New York merkezli Grado Laboratories isimli şirket de 22 çalışanının işini korumak için 100 ila 350 bin dolarlık bir destek aldı.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun