Samsung Galaxy S9 serisi için yazılım desteğini sonlandırdı

google news abone ol

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus akıllı telefonlar artık yazılım güncellemesi almayacak. Güney Koreli şirketin 2018 çıkışlı amiral gemisi telefonları, şirketin güvenlik güncellemesi alacak cihazlar listesinden çıkarıldı.

Galaxy S10 serisinde ise aylık güncellemelerden üç aylık güncellemelere geçiş yapıldı. Bu serinin üyeleri de 2019’da piyasaya sürülmüştü. Üç yılın ardından Samsung’un güvenlik güncellemesi politikasını değiştirmesine pek şaşırmamak gerekiyor.

Galaxy S9 serisi de seleflerinin izini takip ediyor. Samsung, 2021’in başlarında S9’u aylık güncelleme takviminden üç aylık güncelleme takvimine kaydırmıştı. Galaxy S8 ise listeden tamamen çıkarılmıştı. 2020’de aynı şey Galaxy S7 serisinin başına gelmişti.

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus son olarak 2020’nin sonlarına doğru One UI 2.5 ile güncellenmişti.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Mini 3 drone yakında resmiyet kazanacak

DJI Mini 3 drone'unun Pro olmayan versiyonunu yakında tanıtmaya hazırlanıyor. Bu drone'a ait olduğu söylenen fotoğraflar Twitter'da paylaşılıyor. Söz konusu fotoğraflarda hem Mini 3'ü...

Elon Musk: Apple yeniden Twitter’a “tam kapasiteyle” reklam veriyor

Elon Musk'ın açıklamasına göre, Apple Twitter'a yeniden "eskisiyle aynı" miktarda reklam vermeye başladı. SpaceX, Tesla ve Twitter CEO'su söz konusu bilgiyi bir Spaces odasında...

ÖNE ÇIKANLAR