Realme GT Neo 5 için 240W şarj doğrulaması geldi

Realme GT Neo 5 şirketin yeni duyurduğu 240W şarj sisteminin kullanıldığı ilk telefon olacak. GT Neo 5 hakkında Realme’den şimdilik fazla bir paylaşım gelmese de, sızıntılar sayesinde bu telefona dair pek çok detayı görmek mümkün olmuştu.

Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor. Realme’nin telefonun 150W şarj destekli bir versiyonunu çıkarması ve bu versiyonun da MediaTek Dimensity 8200 işlemciye sahip olması bekleniyor.

GT Neo 5’te ana kamera görevini 50 megapiksel sensörün üstleneceği belirtiliyor. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel yardımcı sensör ve 16 megapiksel ön kamera da telefonun özellikleri arasında bulunuyor. 6.7 inç ekranın 1.5K çözünürlük sunacağı ve yenileme hızının da 144 Hz olacağı ifade ediliyor.

Realme GT Neo 5 şubat ayında tanıtılacak

Akıllı telefonda en az 13 sıcaklık sensörünün olacağı belirtiliyor. Bu sensörler şarj sırasında telefonun sıcaklık durumunu kontrol edecek. Realme pilin 1600 şarj döngüsünün ardından pil kapasitesini yüzde 80 oranında koruyacağını da belirtiyor.

Realme GT Neo 5 şubat ayında resmen gözler önüne çıkacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun