Realme Flash ile manyetik kablosuz şarj özellikli ilk Android telefon yolda

Realme, manyetik kablosuz şarjı kullanan ilk Android telefon olacağını iddia ettiği Realme Flash adlı yeni bir cihazı tanıttı. Bu telefon şirketin iPhone 12 serisi için Apple’ın sunduğu MagSafe sistemine bir cevabı gibi görünse de, Realme ilk donanımla biraz farklı bir yaklaşım benimsiyor.

GSMArena‘nın belirttiğine göre Realme MagDart adında, Apple’ın MagSafe diskinden çok daha hantal yapıda bir manyetik kablosuz şarj cihazı piyasaya sürecek. Şarj hızlarının, MagSafe’in ulaştığı 15W’ı aştığı söyleniyor. Bu da onu dünyanın en hızlı manyetik şarj cihazı yapıyor, ancak bunun dezavantajı, cihazın çok daha kalın olması ve aktif bir soğutma fanı gerektirmesidir.

Gizmochina‘nın geçen hafta bildirdiğine göre Realme, Apple’ın MagSafe diskine çok benzeyen daha ince bir MagDart şarj cihazı üzerinde de çalışıyor.

realme magdart charger

GSMArena’ya göre Realme Flash, Snapdragon 888 işlemcili amiral gemisi bir telefon olacak. Telefonun sızdırılmış bir görüntüsü, bir versiyonun 256 GB depolama alanı ve 12 GB RAM’e sahip olacağını gösteriyor. The Verge sitesinin Realme’nin planlarından haberdar kaynaklardan aldığı bilgilere göre, bu telefon gelecek hafta resmi olarak duyurulacak.

Realme, kulaklık gibi aksesuarlarla çalışan Qi kablosuz şarj cihazları satmasına rağmen, daha önce hiçbir telefonuna kablosuz şarj dahil etmemişti. Birkaç OnePlus telefonunda Dash Charge olarak da benimsenen tescilli VOOC kablolu hızlı şarj sistemine odaklandıktan sonra, kardeş marka Oppo’nun da bu teknolojiyi kullanması uzun yıllar aldı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...