Razer Phone 2 sızıntısı küçük donanımsal değişiklikleri işaret ediyor

Akıllı oyun telefonlarının önümüzdeki dönemde daha sık görüleceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Piyasaya çıkan ilk örneklerin satış rakamları konusunda çok somut bilgiler bulunmasa da, mevcut tablo üreticilere yola devam etme konusunda gerekli güvenceyi sağlamışa benziyor. Razer da söz konusu üretici grubunda yer alıyor. Şirket Razer Phone 2 için hazırlık yaptığını bir süre önce doğrulamıştı.

Oldukça kısıtlı sayıda üretilen orijinal Razer Phone, kolay bulunamasa da oldukça iyi övgüler almıştı. Gelen olumlu yorumların ardından Razer da telefonun yeni versiyonunu 2018’in sonu itibarıyla tanıtacağını açıklamıştı.

Razer Phone 2 için resmi doğrulama henüz gelse de, akıllı telefonun özelliklerine dair sızıntılar etrafta dolaşmaya başladı. Bu sızıntılarda telefonun teknik kadrosunun önemli elemanları öne çıkarken, ekran konusunda şimdilik somut bir bilgiye rastlanmıyor.

Geekbench benchmark testi sonuçlarına göre, ikinci nesil Razer Phone’da sekiz çekirdekli Qualcomm markalı bir işlemci bulunuyor. Bu işlemcinin Snapdragon 845 olduğu düşünülüyor. İşlemciye 8 GB RAM’in eşlik edeceği belirtiliyor. Orijinal Razer Phone’un kalbinde yer alan Snapdragon 835 işlemciye de 8 GB RAM eşlik ediyor.

Oyun deneyimi için pil kapasitesi de büyük önem taşıyan unsurlar arasında bulunuyor. Razer’ın pil konusundaki planları da henüz belirsizliğini koruyor. Orijinal Razer Phone’a 4000 mAh kapasiteli pil yerleştiren şirketin gelişim kaydetmek için bu kapasitenin üstüne çıkması bir zorunluluk gibi görünüyor. Razer Phone 2 hakkında daha kapsamlı ve somut bilgilere erişmek için telefonun çıkış tarihinin biraz daha yaklaşmasını beklemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....