Qualcomm Snapdragon 7 serisinin yeni üyesi 2021’in ilk çeyreğinde gelecek

Qualcomm yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888‘i kısa süre önce duyurmuştu. Şirketin Snapdragon 888 ile birlikte orta üst segmentte konumlanan bir işlemciyi de tanıtması bekleniyordu. Ancak Qualcomm Snapdragon 7 serisinin yeni üyesi olacağı konuşulan bu işlemci henüz resmiyet kazanmış değil.

Weibo’da yapılan bir paylaşıma göre, Qualcomm yeni işlemcisini 2021’in ilk çeyreğinde duyuracak. Bu işlemciyi taşıyan telefonlar da duyurudan hemen sonra kullanıcılarla buluşacak.

Snapdragon 7 serisinin en yeni üyesinin 5 nm mimarisiyle üretilen Samsung Exynos 1080 ve MediaTek’in henüz resmi duyurusunu yapmadığı 6 nm MT6893 işlemcileriyle rekabet içinde olması bekleniyor.

Yeni işlemci hakkında bilinenler şu an için sınırlı. Model numarası SM7350 olan işlemcinin kod adı ise Cedros. Bu isim, Qualcomm’un merkezinin bulunduğu San Diego’nun yakınlarındaki Meksika’ya bağlı bir adan geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy A73 için 108 megapiksel kamera iddiası

Qualcomm Snadpragon 7 serisinin en yeni üyesinin prototip versiyonu, AnTuTu benchmark testinde 530000 civarında bir puan almıştı. Bu da yeni işlemcinin performansının Snapdragon 765G’nin bir hayli üstünde olacağı anlamına geliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...