Oppo Reno 5 serisinin tasarımı ve özellikleri doğrulandı

Oppo Reno 5 serisinin duyurusu 10 Aralık’ta yapılacak. Serinin üyelerinin neye benzeyeceği daha önceki sızıntılar sayesinde kısmen de olsa görülmüştü. Oppo’nun resmi internet sitesinde paylaşılan görseller ve teknik özellikler, telefon hakkında biraz daha somut fikir edinmeye yardımcı oluyor. Reno 5 ve Reno 5 Pro için ön siparişlerin başladığını belirtmekte de fayda var.

Seride Reno 5 5G, Reno 5 Pro 5G ve Reno 5 Pro Plus 5G adını taşıyan üç modelin bulunacağı söyleniyordu. Ancak Oppo’nun internet sitesinde şimdilik sadece Reno 5 ve Reno 5 Pro modelleri görülüyor. Pro Plus tarafında henüz bir işaret verilmiş değil.

Reno 5 5G ve Reno 5 Pro 5G benzer görünüyor. Her iki telefon da buzlu camla kaplanmış arka panellere sahip. Dörtlü arka kamera sisteminde de ana kamera görevini 64 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor.

oppo reno 5 İki telefon arasındaki en önemli görsel fark ise Reno 5’te düz, Reno 5 Pro’da ise kavisli ekranın bulunması oluyor.

oppo reno 5
Reno 5 5G

Her iki telefon da 65W şarj desteğine sahip. Oppo pil kapasitesi konusunda ise şimdilik bilgi vermiş değil.

oppo reno 5 pro 5g
Reno 5 Pro 5G

Oppo Reno 5 serisine dair bilinenler şu an için bunlarla sınırlı. Ancak ön siparişleri kabul eden JD.com sitesinde yer alan bilgilere göre, telefonlar için 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanından oluşan iki konfigürasyon seçeneği bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...