Eğlence

PlayStation Stars sadakat programı kullanıcılarla buluştu

playstation stars
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Sony PlayStation Stars adını verdiği sadakat programının duyurusunu geçtiğimiz temmuz ayında yapmıştı. 28 Eylül itibarıyla Asya’da kullanıma sunulan programın kapsama alanı ekim ayı itibarıyla genişleyecek.

Sony’den verilen bilgiye göre, Stars 5 Ekim itibarıyla Kuzey ve Güney Amerika’da kullanıcılarla buluşacak. Avrupa ve Avustralya’daki PlayStation sahiplerinin ise 13 Ekim’e kadar beklemesi gerekiyor.

Stars’a katılım için bir ücret ödenmiyor. Ancak PlayStation Plus sahipleri bazı ekstra imkanlardan yararlanabiliyor. “Eksiksiz” deneyim isteyenler mobil cihazlarındaki PlayStation uygulaması üzerinden Stars’a erişebiliyor. Programa web üzerinden de kaydolmak mümkün. PlayStation konsollar üzerinden erişim içinse biraz daha beklemek gerekiyor.

PlayStation Stars’da ödül kazanmak için aktivite ve görevleri tamamlamak gerekiyor. Bu görevler kolaydan başlayıp oldukça zora kadar uzanan geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Oyuncular PlayStation cüzdanlarına ekleyebildikleri sadakat puanları, dijital koleksiyon parçaları ve çeşitli ürünler kazanabiliyor.

PlayStation Stars’ın Sony’nin rakipleri tarafından hayata geçirilen sadakat programlarının benzeri olduğu söylenebilir. Nintendo’nun Nintendo Gold Points ve Microsoft’un Microsoft Points isimli sadakat programları da Stars’a benzer bir deneyim sunuyor.

İLGİLİ HABERLER