Google Pixel 7a tasarımıyla Pixel 6a’yı hatırlatıyor

Google’ın yeni Pixel A telefonunu I/O 2023’ten önce tanıtması beklenmiyor. Pixel 7a adını taşımasına kesin gözüyle bakılan telefonla ilgili sızıntılar ise şimdiden etrafta dolaşmaya başlamış durumda. Bu sızıntıların en yenisi, telefonun tasarımıyla ilgili somut bir fikir edinmeyi mümkün hâle getiriyor.

OnLeaks rumuzuyla tanınan Steve Hemmerstoffer, telefona ait olduğu söylenen görselleri paylaştı. Görseller 7a’nın hem selefi Pixel 6a’ya hem de Pixel 7 ve 7 Pro’ya benzediğini gösteriyor. Yeni telefonun boyutlarının Pixel 6a ile hemen hemen aynı olduğu söyleniyor.

Pixel 6a’nın kasası kamera çıkıntısıyla birlikte 10.1 milimetre kalınlığında. Telefonun ekran çerçevesinin de çok ince olmadığını belirtmekte fayda var. Ancak ekranın alt kısmındaki çerçevenin de çok fazla kalın görünmediğini söylemek gerekiyor.

Google Pixel 7a 90 Hz ekranla gelecek

Görsellere bakıldığında telefonun SIM tepsisinin sol kenara yerleştirildiği görülüyor. Bu da Google’ın Apple’ın eSIM’e geçiş kararını takip etmeyeceğini gösteriyor. Telefonda 3.5 mm kulaklık jakının görünmediğini belirtmekte fayda var.

google pixel 7a

Google Pixel 7a’nın Samsung tarafından üretilen 90 Hz bir ekrana sahip olacağı söyleniyor. Ana kamera sensörünün ise Sony tarafından üretileceği belirtiliyor. Telefonda kablosuz şarj desteğinin bulunabileceği de konuşulanlar arasında yer alıyor. Önümüzdeki dönemde Google’ın yeni Pixel A telefonu hakkında yeni bilgilerle karşılaşmak sürpriz olmayacaktır.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun