OnePlus 9 serisinin ekran özellikleri şimdiden ortaya çıktı

OnePlus 9 serisi 23 Mart’ta gözler önüne çıkacak. Ancak serinin üyelerine dair bazı önemli detaylar şimdiden resmiyet kazanmış durumda. OnePlus’ın Weibo hesabından yapılan paylaşıma göre, OnePlus 9’da yenileme hızı 5 ila 120 Hz arasında değişen LPTP panel bulunacak. Bu ekranın çözünürlüğü ise QHD+ olacak.

Serinin her iki üyesinde de bu yeni ekran teknolojisinin bulunması kesin gibi görünüyor. Oppo da Find X3 serisinde bu ekran teknolojisine yer vermişti. Oppo ve OnePlus aynı grubun bünyesinde olduğu ve aynı fabrikalarda üretim yaptığı için bu benzerliğe şaşırmamak gerekiyor.

OnePlus, yeni amiral gemilerinin ekranını DisplayMate’in testinden de geçirdi. Testten en yüksek not olan A+’yı alan ekranın şaşırtıcı bir sonuca imza atmadığı söylenebilir. 1 milyar renkli gerçek bir 10-bit panel taşıyan bu ekranda 8192 parlaklık seviyesi mevcut.

oneplus 9 Samsung tarafından üretilen LPTO OLED panel, standart AMOLED panellere kıyasla daha az güç tüketiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Motorola Moto G60 ve G40 Fusion benchmark testinden geçti

OnePlus 9 ile tanışmak için bir hafta daha beklemek gerekiyor. Bu bekleyiş sürecinde OnePlus’tan telefona dair yeni açıklamaların gelmesi sürpriz olmayacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekabet Kurumu’ndan Google’a 296 milyon TL’lik para cezası

Google hakkında geçtiğimiz yıl başlatılan, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlandığı soruşturmanın sonunda karar açıklandı. Rekabet Kurumu'nun açıkladığı karar doğrultusunda Google Reklamcılık...