Manşetler

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

oxygenos 12 oneplus

OnePlus’ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye’ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye’de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri de ortaya çıktı.

OnePlus 9 5G ve OnePlus 9 Pro 5G modelleri Türkiye’de satışa sunuldu. Şirketten yapılan açıklamada, Türkiye pazarına resmi olarak giriş yapan OnePlus’ın 9 Serisi’nin en yeni Qualcomm SnapdragonTM 888 mobil platformu, DisplayMate A+ derecelendirmesine sahip üstün 120Hz Akıcı Ekran 2.0 ekranı ve sektörün sınırlarını zorlayan hızlı şarj çözümleri Warp Charge 65T ve Warp Charge 50W kablosuz şarj desteği ile güçlü bir performansa sahip olduğu belirtildi.

OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro’nun başlıca özellikleri

OnePlus 9 Serisi’nin çekilen fotoğraflarda algısal olarak daha doğru ve doğal görünen renkler sunmak için OnePlus’ın renk kalibrasyonunda yeni standard haline gelen Hasselblad ile Doğal Renk Kalibrasyonu kullandığı belirtiliyor. OnePlus ve Hasselblad arasındaki uzun vadeli ortaklığın ilk ve en önemli sonucu olan bu yeni renk çözümü hem Hasselblad hem de OnePlus araştırma ve geliştirme ekipleri tarafından aylarca kapsamlı doğrulamalar yapılmasını gerektirdi. Uzman bir Hasselblad temsilcisi grubu, önemli geri bildirimler sağladı ve kapsamlı profesyonel fotoğrafçılık deneyimlerini paylaştı. Bu da akıllı telefon kamera deneyimine yeni bir estetik eklenmesine yardımcı oldu.

OnePlus 9 Pro’nun 48MP ana kamerası, etkileyici büyüklükteki 1/1,4” sensöre sahip ve Sony ile birlikte özel olarak tasarlanmış bir IMX789 sensörüyle donatıldı. Sonuç, 2×2 çip üstü lens (OCL), 12 bit RAW, çift yerel ISO ve DOL-HDR gibi önde gelen teknolojilerle sağlanan olağanüstü bir görüntüleme kabiliyeti oldu. Ana kamera, daha yüksek odak hızları, daha fazla renk doğruluğu için dört kat daha fazla renk bilgisi, daha net gündüz ve gece çekimleri ile videolarda azaltılmış hareket bulanıklığı sunuyor. 50MP ultra geniş kamerası ise gelişmiş görüntü kalitesi ve daha az grenli sonuç veren 1/1,56” Sony IMX766 sensör kullanıyor. Öncü Freeform lensi, gelen ışığı düzeltmek için bir dizi benzersiz eğriler kullanarak fotoğrafların kenarındaki bozulmayı yaklaşık %1 seviyesine düşürüyor. Ultra geniş açı kamerası, aynı zamanda 4 cm’ye kadar yakın mesafe odaklanma özelliğiyle yüksek kaliteli makro fotoğraflar çekmeye de olanak tanıyor.

OnePlus 9 Pro’daki 8MP telefoto kamera, bulanıklığı azaltmak için OIS ile 3.3x (77mm) yakınlaştırma sunuyor ve dijital yakınlaştırmada ise 30x’e kadar çıkıyor. Özel bir monokrom kamera, OnePlus 9 Pro’nun ana kamerasıyla birlikte çalışıyor ve siyah beyaz fotoğraflara detay ve katman ekliyor. Yeni bir tilt-shift özelliği, daha yaratıcı fotoğraflar için bir tilt-shift lensin minyatür efektini taklit ediyor. OnePlus 9 Pro’nun ana kamerası, yüksek kaliteli videolar için standart 1080p’nin 16 katı piksel sayısına sahip. 8K 30fps’de çekimler yapabiliyor; DOL-HDR ile video çekiminde ve düzenlemede size daha yaratıcı olanaklar sunarken, arkadan aydınlatmalı ortamlarda nesneyi her zaman net bir şekilde görmenizi sağlıyor.

OnePlus 9 Serisi’nin 120Hz Akıcı Ekran 2.0 ekranı ne izlerseniz izleyin, sürükleyici bir görüntüleme deneyimi sağlıyor. Ekran, düşük sıcaklıkta polikristalin oksit (LTPO) teknolojisini, üst düzey OLED ekranlarda kullanılan en gelişmiş arka düzlem teknolojisini ve oyunlar için en hızlı dokunma tepkisini entegre eden yeni nesil gelişmiş mobil görüntüleme teknolojisine sahip. Mevcut kullanıcı senaryolarına uyması için LTPO teknolojisi, akıllı telefonların ekranının yenileme hızını 120 Hz’den 1 Hz’ye kadar otomatik olarak ayarlamasını sağlıyor ve önemli ölçüde daha düşük güç tüketimi sunuyor. Hyper Touch teknolojisi ayrıca, işlemci ve ekran arasındaki senkronizasyon hızını önceki teknolojiden altı kata kadar daha hızlı olan 360 Hz’e yükselterek belirli oyunları oynarken çok daha hızlı yanıt süresi sağlıyor.

DisplayMate A+ derecelendirmesi olan OnePlus 9 Pro’nun QHD+, ekranı, 1.300 nit’e kadar en yüksek parlaklık değerinin yanında özgün 10 bit renk derinliği sunuyor ve E4 ışık yayma malzemesi, HDR10+, MEMC, otomatik renk sıcaklığı ayarı, ön ve arka ortam ışığı algılama gibi daha birçok özellikle birlikte geliyor. OnePlus 9’un ise ekranının parlaklığı 1.100 nit’e kadar çıkabiliyor ve HDR10+ sertifikası, HDR videolarını izleme deneyimini iyileştiriyor. Daha akıcı bir otomatik parlaklık kontrolü sunmak için ekran, 8.192 adet parlaklık seviyesine sahip iki ortam ışığı sensörüyle donatıldı. Comfort Tone özelliği ise daha rahat bir okuma deneyimi için ekranın renk sıcaklığını ortama uyacak şekilde ayarlıyor.

oneplus 9 serisi
OnePlus 9 Serisi

Yüzde 25 daha hızlı işlemci performansı ve %35 daha hızlı grafik işlemenin yanında yeni 5nm düğüm boyutuna sahip Qualcomm® Snapdragon 888 telefona işlemci gücü verirken tek bir şarjla kapsamlı bir kullanıma imkan tanıyor. OnePlus 9 Serisi, bir OnePlus amiral gemisinde şimdiye kadar sunulan en hızlı ve en sorunsuz deneyimi için hem LPDDR5 RAM hem de UFS 3.1 depolama özellikleriyle birlikte geliyor. LPDDR4X’ten 1,5 kat daha hızlı olan amiral gemisi düzeyindeki LPDDR5 RAM, 6400 Mbps’ye kadar hız sunuyor. Bu teknolojiler, gelişmiş güç tasarrufu yetenekleriyle birlikte 5G hızlarından tam olarak faydalanarak ve çoklu görevleri sorunsuz hale getirerek hiper bağlantılı bir yaşam tarzını tamamlıyor. Warp Charge 65T ise, sadece 15 dakikada tüm gün yetecek bir güç sağlıyor ve sadece 29 dakikada %1’den %100’e şarj edebiliyor.

OnePlus 9 Pro modelinin kutusundan çıkan güç adaptörü, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve daha fazlası dahil olmak üzere OnePlus marka olmayan cihazları da USB PD veya PPS üzerinden 45W’a kadar turbo şarj etmek için kullanılabiliyor.

Kişiselleştirilmiş bir Android deneyimi sunmak için OnePlus topluluğu ile birlikte geliştirilen OxygenOS 11, OnePlus 9 Serisi’ne hız, akıcılık ve özelleştirme katıyor. Yeni Turbo Boost 3.0 bellek optimizasyonu, arka planda önceki sürüme göre %25’ten fazla uygulamayı açık tutmanıza olanak tanıyor. OnePlus, bunu RAM sıkıştırması ve sanal RAM sayesinde başarıyor. Bu özellik, telefon belleğini RAM’e dönüştürüyor, böylece telefonunuzla çalışmak için daha fazla fiziksel bellek sağlanmış oluyor. Profesyonel Oyun Modu, OnePlus 9 Serisi’nin işlemci gücünü ortaya çıkarıyor ve kullanıcıların en sevdiği mobil oyunlara tam anlamıyla kenetlenebilmeleri için uygulama bildirimlerini, çağrıları ve dikkat dağıtıcı diğer unsurları engelliyor. Geliştirilmiş, beş katmanlı bir oyun sınıfı soğutma sistemi olan OnePlus Cool Play, oyun esnasında ısınmanın dağıtılmasına da yardımcı oluyor.

OnePlus 9 Serisi Türkiye fiyatları

OnePlus 9 5G için KDV dahil 12.499 TL fiyat belirlenirken, OnePlus 9 Pro 5G fiyatı da KDV dahil 15.799 TL olarak açıklandı.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER