OnePlus 6T Rusya’dan onay aldı

oneplus 6t
OnePlus 6

OnePlus 6T ile ilgili ilk somut dedikodular geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmıştı. Bu dedikodularda akıllı telefonun ABD’de T-Mobile tarafından satılacağı öne sürülmüştü. 6T’nin varlığına ve bu yıl içinde piyasaya sunulacağına dair ilk somut işaret ise Rusya’dan geldi.

OnePlus A6013 model numarasını taşıyan telefon, Avrasya Ekonomik Komisyonu (EEC) tarafından onaylandı. Bu telefonun 6T olacağı düşünülürken, belgelerde telefonla ilgili herhangi bir teknik detay verilmiyor.

OnePlus 6T’nin ABD satış fiyatının 550 dolar civarında olacağı daha önce iddia edilmişti. Söz konusu meblağ, OnePlus 6’nın ABD’deki satış fiyatının 20 dolar üstüne tekabül ediyor. OnePlus 6T’nin kalbinde Qualcomm Snapdragon 845 yonga setinin bulunması ve bu yonga setine 6 veya 8 GB RAM’in eşlik etmesi bekleniyor.

OnePlus’ın yeni amiral gemisinin Oppo’nun en son üst sınıf telefonlarından çok sayıda özellik alması bekleniyor. Oppo, OnePlus’ın sahibi olduğu için bu duruma şaşırmamak gerekiyor. OnePlus 6T’de 6.4 inç AMOLED ekranın, 12 ve 20 megapiksel çözünürlüklü lenslerden oluşan bir arka kamera modülünün ve 25 megapiksel çözünürlüklü ön kameranın bulunması bekleniyor. Söz konusu özellikler, kısa süre önce duyurulan Oppo R17 Pro’da da mevcut. Ancak Oppo R17 Pro’nun kalbinde Qualcomm Snapdragon 710 yonga setinin bulunması bekleniyor.

OnePlus 6T ile ilgili yeni detayların önümüzdeki haftalarda gün yüzüne çıkması öngörülüyor. Akıllı telefonun ne zaman resmiyet kazanacağı konusunda ise şimdilik bir işaret gelmiş değil.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....