OnePlus 6 için Android Pie tabanlı güncelleme çıktı

Android Pie‘ın resmi sürümünün yayınlanmasından sadece bir ay sonra OnePlus da OnePlus 6 için kendi güncellemesini çıkardı.

Google’ın işletim sisteminin özelleştirilmiş versiyonu olan OxygenOS’in 9.0 numaralı versiyonu saf Android’de yer alan; rötuşlanmış kullanıcı arayüzü, dokunmatik hareketlerle gezinme ve uyarlanabilir pil işlevleri gibi yeniliklerin büyük çoğunluğunu sunuyor.

Birçok üreticinin Android’in en son versiyonunu sunmasının aylar aldığı bir ortamda OnePlus’ın güncelleme hızı etkileyici sayılabilir. Şu anda geçen yıl çıkan Android Oreo’yu, Android ekosistemindeki cihazların yüzde 15’in daha az kısmı kullanıyor. 2016’nın Nougat’ı ise en popüler versiyon konumunda bulunuyor.

Google, Android sürümlerindeki dağınıklığa çözüm bulmak amacıyla “Treble” olarak adlandırdığı bir proje geliştirmişti. OnePlus, güncellemeyi hızlı sunmasını biraz da bu projeye borçlu.

Buna ek olarak OnePlus, Pie’ın işlevlerini daha fazla telefon modeline getiriyor. Şirket 2017 model OnePlus 5 ve 5T ile 2016 model OnePlus 3 ve 3T modellerine de bu güncellemeyi getireceğini açıkladı. Bu demek oluyor ki, Android Pie güncellemesini alacak en eski telefon bir OnePlus cihazı olacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....