Omix’ten lazer navigasyonlu ve paspaslı MixBot Plus ve MixBot Pro robot süpürgeler

Geçen yılın sonlarında Türkiye pazarına giren Singapur merkezli Omix, akıllı ürünlerini peş peşe sunmaya devam ediyor. Şirket son olarak Omix MixBot Plus ve MixBot Pro adlı yeni robot süpürgelerini satışa sunuyor.

Lazer navigasyonla hızlı ve sorunsuz haritalama yapabildiği belirtilen Omix robot süpürgelerdeki paspaslama özelliği sayesinde, detaylı temizlik artık mümkün hale geliyor. Her iki cihaz da Omix’in teknolojiyi çok daha pratik hale getiren ve karmaşayı azaltan MixO platformu sayesinde daha da yüksek performans vadediyor.

Robot süpürge satın alma kriterleri arasında yer alan emiş gücü, Omixin MixBot Plus ve MixBot Pro modellerinde dikkat çekiyor. Halı, kilim, parke ve diğer zemin yüzeylerindeki toz ve kirleri toplamada etkili olan emiş gücü, Pa olarak ifade ediliyor. MixBot Plus 2200 Pa, MixBot Pro ise 2700 Pa emiş gücüne sahip.

Yüksek emiş kapasitesi ve akıllı özellikleri sayesinde kullanıcısına tam anlamıyla bir temizlik konforu yaşatan MixBot Plus ve MixBot Pro, insan gücüne ihtiyaç duymadan en zor kirleri bile zorlanmadan ortadan kaldırıyor. Cihaz, yüksek hassasiyet ve hassas sensör sistemi sayesinde lazer navigasyon özelliğiyle evin iç haritasını çıkarıyor ve kendisine bir rota oluşturuyor. Güçlü motoru ve yardımcı özellikleri sayesinde evinizin içinde kapsamlı bir temizlik gerçekleştiren Omix robot süpürgelerin yüksek emiş gücü en küçük toz ve kırıntıları bile temizliyor ve işi bittikten sonra herhangi bir ekstra işleme gerek duymadan şarj istasyonuna geri dönüyor.

omix mixbot pro
Omix MixBot Pro

Robot süpürge satın alma rehberlerinde uzmanların en çok dikkat çektiği kriterlerden biri olan paspaslama özelliği, Omixin yeni robot süpürgelerinin en dikkat çeken özelliklerinden birini oluşturuyor. Yüzeylerdeki küçük ve yapışmış tozlar ile inatçı lekeleri temizlemek için işe yarayan paspas yapma özelliği, MixBot Plus ve MixBot Proda hazır biçimde geliyor. Zemin üzerinde dönüş, titreşim ve vakum yöntemleriyle paspaslama yapan MixBot süpürgeler, arkasında daima tertemiz yüzeyler bırakarak ilerliyor.

Robot süpürgeleri akıllı yapan özelliklerin başında ise haritalama geliyor. MixBot Plus ve MixBot Proda yer alan lazer navigasyon özelliği sayesinde robot süpürgeler evde temizlik yapılan yüzeyleri haritalandırıyor, engellerden uzak duruyor ve karanlıkta bile yolunu kolaylıkla buluyor.

MixO uygulamasıyla yönetim

Bu yeni robot süpürgeler, çok fonksiyonel kumandası veya MixO uygulamasıyla da, her noktadan, komutları yerine getirebiliyor. Omix’in sunduğu ekosistemin alametifarikası olan MixO platformu, sunduğu pratik yaklaşımla, kullanıcıların günlük ihtiyaçlarında onların en konforlu deneyimi yaşamasını mümkün kılıyor. Omix akıllı ürünler ekosisteminin verimli ve kolay biçimde kullanılabilmesine imkan tanıyor. Birbiriyle konuşabilen cihazlardan oluşan bu ekosistemin merkezi olan MixO platformu sayesinde, kolay kullanım, son derece basit kontroller, rahat kurulum ve Omix IoT cihazlarının birbirleriyle iletişimi, zahmetsizce gerçekleşiyor.

Yeni robot süpürge modellerini MixO uygulaması ile Wi-Fi üzerinden uzaktan yönetmek mümkün oluyor. Uygulama üzerinden MixBot robot süpürgenin ilk kurulumunu yapmak ve otomasyonlar belirlemek oldukça kolay. Örneğin MixCam Baby Pro bebek kamerası, bebeğin uyandığını anladığında MixO’ya durumu bildiriyor ve robot süpürge süpürme işlemini durdurup istasyona dönüyor. Tüm bu iletişimi sağlayarak kullanıcılara en pratik yöntemleri sunan MixO, Omix’in farklı IoT cihazlarında da kullanıcı deneyimini iyileştiriyor; teknolojiyi sadeleştirerek herkesin kullanabileceği bir arayüz olarak ön plana çıkıyor.

Omix MixBot Plus ve Pro robotların fiyatları 6000-8000 TL fiyat bandı arasında, mağazadan mağazaya değişiklik gösteriyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun