Nokia 2 doğrudan Android 8.1 Oreo’ya geçiş yapacak

HMD Global, Nokia markalı tüm akıllı telefonlarını Android Oreo ile güncelleme sözünü vermişti. Bu sözünü yerine getirmek için harekete geçen şirket, ilk olarak Nokia 8 için Android Oreo güncellemesini yayınlamıştı. Nokia 8’in Android Oreo güncellemesini almasından kısa bir süre sonra ise Nokia 5 ve 6 için Android Oreo güncellemesinin beta test süreci başlamıştı. Bu cihazların ardından sıra giriş seviyesinde konumlanan Nokia 2 ve Nokia 3’e gelecek.

Şirketlerin giriş seviyesi telefonları çok çabuk unuttuğu bir ortamda HMD Global’in Nokia 3 ve 2 kullanıcılarını da düşünmesi, müşteri memnuniyeti açısından olumlu bir hamle olarak tanımlanabilir.

Donanımları itibarıyla iki telefonun da Android Oreo’yu çalıştırmakta sıkıntı yaşaması muhtemel olsa da, Android Go’nun varlığı bu sıkıntıları bertaraf etmeye yetecek gibi görünüyor.

Nokia 2 Android 8.1 Oreo ile hız kazanacak

HMD Global’in baş ürün sorumlusu Juho Sarvikas, Nokia 2 için Android 8.0 Oreo’yu atlayacaklarını ve doğrudan Android 8.1 Oreo’ya geçiş yapacaklarını belirtti. Android Go’nun telefon yönetiminde yaptığı iyileştirmelerin büyük kısmı, Android 8.1’de yer alıyor. Bu güncellemeyle birlikte akıllı telefonun ciddi anlamda hız kazanması bekleniyor. Nokia 3 ve 2’nin Android Oreo ile 2018’in ilk çeyreğinde tanışması öngörülüyor. HMD Global’in Nokia 1 adını taşıyan bir telefon üzerinde çalıştığı da söylentiler arasında yer alıyor.

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...