Nokia 10 PureView Snapdragon 875 ve safir ekranla gelebilir

Nokia 9 PureView’in çıkışının üstünden 20 ay geçmiş durumda. Ancak bu telefonun takipçisi hâlâ görülmüş değil. Beklenen bu çıkışın çok yakında gerçekleşebileceği belirtilirken, asıl varisin Nokia 9.3 olmayacağı iddiası da dillendiriliyor. İddialara göre; HMD Global, 2021’in ikinci yarısı için Nokia 10 PureView adını taşıyacağı söylenen bir amiral gemisi hazırlıyor.

Bu telefonun paslanmaz çelik bir çerçeveyle ve safir camla korunan bir ekranla geleceği söyleniyor. Yani oldukça dayanıklı bir telefonun varlığından söz etmek mümkün. Akıllı telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 875 işlemcinin bulunacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Snapdragon 875’in resmi duyurusu 1 Aralık’ta yapılacak.

Nokia 10 PureView’de çok lensli bir PureView kameranın bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor. Burada Zeiss imzalı lenslerin kullanılması öngörülüyor. Nokia 9 PureView beş arka kamera ve 3D Uçuş Süresi sensörüyle kullanıcıların karşısına çıkmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy A60 için Android 11 dağıtımı başladı

Nokia 10 PureView hakkındaki detaylar şu an için oldukça sınırlı. Ancak geliştirme sürecinde cihaza dair yeni bilgilerin ortaya çıkması sürpriz olmayacaktır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...