Netflix video oyun pazarına göz kırpıyor

Netflix çevrimiçi içerik pazarındaki gücünü başka bir alana taşımaya hazırlanıyor gibi görünüyor. GameSpot’un haberine göre, Netflix video oyun pazarına girme fikrini değerlendiriyor.

Netflix’in bu düşüncesinin temelinde interaktif Black Mirror bölümü Bandersnatch’in gördüğü ilginin bulunduğu belirtiliyor. Şirketin tam teşekküllü oyun deneyimine yakın içeriklerle ciddi bir kitleye ulaşabileceği söyleniyor.

Ancak Netflix CEO’su Reed Hastings’in 2019’da yaptığı bir açıklama, bu iddiaya biraz temkinli yaklaşmak gerektiğini gösteriyor. Hastings, “En iyi dizileri ve programları yapıyoruz. Dolayısıyla Fortnite oynamayı bırakıyorsunuz ve bunları izlemek için bize geliyorsunuz” ifadelerini kullanmıştı.

Yine de, Netflix gibi büyük şirketlerde bu tarz yaklaşımların değişebileceğini unutmamak gerekiyor. The Information’ın “Netflix oyun sektörünün tecrübeli isimlerini transfer ediyor” haberi de ortaya atılan iddiayı destekliyor.

Netflix’in nasıl bir yaklaşım içinde olacağı şu an için belirsizliğini koruyor. Stadia gibi ayrı bir platform mu sunulacağı, yoksa oyun deneyiminin mevcut sisteme mi entegre edileceği konusunda bilgi verilmiş değil.

Netflix video oyun pazarına girebileceği iddiasıyla ilgili olarak GameSpot’a gönderdiği açıklamada ise şirketin interaktif eğlence alanındaki fırsatları değerlendirme konusunda heyecanlı olduğu belirtildi.

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

iPhone 14 tamamen yeni tasarımla gelebilir

iPhone 13 serisi henüz birkaç gün önce piyasaya çıktı. Ancak bu, gelecek yılın iPhone'ları için dedikoduların etrafta dolaşmaya başlamasını engellemiyor. 9to5Mac'in haberine göre; Bloomberg'in...

Netflix Tudum etkinliğinden öne çıkan duyurular ve fragmanlar

Netflix, cumartesi günü ilk Tudum etkinliğini gerçekleştirdi. Pek çok şeyin gösterimi bu üç saatlik canlı yayında yer aldı. 70'den fazla dizi ve 28 film...

The Witcher 2. Sezon fragmanı ve 3. sezon müjdesi geldi

Netflix'in Tudum etkinliğinde çok sayıda Geralt of Rivia içeriği vardı. The Witcher'ın yaklaşan ikinci sezonu, yayıncının büyük gösterisinde önemli bir varlıktı. Hayranlar, Continent'te yaşamın...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun