Netflix Rusya’daki hizmetlerini askıya aldı

google news abone ol

Netflix, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimi başlatmasının ardından, Rusya’daki servislerini askıya aldı. The Verge sitesinin haberine göre Netflix temsilcisi, “Sahadaki koşullar göz önüne alındığında, Rusya’daki hizmetimizi askıya almaya karar verdik.” dedi.

Geçen hafta Netflix, büyük yayıncıların NTV ve devlet destekli Channel One gibi 20 Rus propaganda kanalına ev sahipliği yapmasını gerektiren yeni bir Rus yasasına uymayacağını duyurmuştu. Daha sonra da Rusya’daki tüm yapımları ve satın almaları durdurduğunu açıklamıştı. Netflix o sırada dört Rus orijinali üzerinde çalışıyordu. Bloomberg’e göre, Netflix’in şu anda Rusya’da yaklaşık 1 milyon abonesi bulunuyor.

Netflix, Rusya ile bağlarını kesen tek büyük şirket değil. Disney, Warner Brothers, Paramount Pictures ve Sony gibi film endüstrisindeki diğer devlerin tümü, The Batman, Turning Red (Kırmızı) ve Sonic the Hedgehog 2 (Kirpi Sonic 2) gibi yeni filmlerini Rus sinemalarında yayınlamayı erteledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
SpaceX Ukrayna'da Starlink fiyatlarına zam yaptı

Microsoft, Google, Apple, Samsung gibi devler de bu ülkedeki satışlarını ve hizmet sunumlarını durduran teknoloji devleri arasında yer alıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR