Nest Thermostat E uygun fiyat karşılığında enerji tasarrufu imkânı sunuyor

nest thermostat eNest’in akıllı termostatları, kullanıcılarına her yıl ısınma masraflarından ciddi anlamda tasarruf etme imkanı sağlıyor. Ancak Nest’in 249 dolarlık satış fiyatı, çok sayıda kişinin bu fırsatı tepmesine neden oluyor. Nest Thermostat E ile bütçeyi fazla zorlamadan enerji tasarrufu gerçekleştirmek mümkün hâle geliyor.

Thermostat E, Kuzey Yarımküre’ye kış gelmeden satışa sunulmuş olacak. Akıllı termostatın ABD’deki fiyat etiketinde 169 dolar yazacak.

Thermostat E’nin tasarımında kış koşulları ilham kaynağı olmuş gibi görünüyor. Termostatın yüzeyini donmuş cam ile beyaz halka da ekranın dış kenarlarını çevreliyor. Ekran özel ve şık bir estetik unsur olmasının yanı sıra, işlevselliğiyle de kullanıcılara aradıklarını veriyor.

Donmuş cam kaplı ekranda ortam ışık sensörü bulunuyor. Bu sensör sayesinde bilgi paylaşımı yaparken doğru parlaklık seviyesi seçilebiliyor. Pasif vaziyetteyken gri renge bürünen ekran, kullanımdayken kendisini uygun seviyeye göre ayarlıyor. Sistem kimse evde yokken kendini tamamen kapatıyor.

Tasarımıyla sürüden ayrılan Thermostat E, enerji tasarrufu konusunda ise Nest’in katalogundaki diğer ürünlerle aynı noktada duruyor. Thermostat E, pek çok aileye uygun ön ayarlı bir takvimle birlikte geliyor. Ancak kullanıcılar Nest uygulaması üzerinden termostatı kendi tercihleri doğrultusunda ayarlayabiliyor.

Nest Thermostat E Amazon Echo ve Google Home ile uyumlu

Thermostat E, akıllı hoparlörler Amazon Echo ve Google Home ile entegre biçimde çalışabiliyor. Nest’in yeni termostatı, şirketin ekosistemindeki mevcut ürünleri de destekliyor. Thermostat E için Nest’in internet sitesi üzerinden sipariş verilebiliyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...