Nest termostat arayanlara daha uygun fiyatlı bir seçenek sunabilir

nest termostatAlphabet’in sahibi olduğu Nest, sonunda portföyüne yeni ürünler ekleyecek gibi görünüyor. Bloomberg’in haberine göre, şirket bir dizi yeni bağlı cihaz üzerinde çalışıyor. Söz konusu cihazlar arasında bir ev güvenlik sistemi, akıllı kapı zili ve iç mekanlar için geliştirilen Nest Cam’in yeni versiyonunun bulunduğu söyleniyor. Buna ek olarak, Nest termostat arayanlara da akıllı çözümünün daha uygun fiyatlı bir versiyonunu sunmaya hazırlanıyor.

Bahsi geçen yeni ürünler arasında ilk dikkat çeken ev güvenlik sistemi oluyor. Nest’in bu konuda çeşitli hazırlıklar yürüttüğüne dair haberler geçtiğimiz yılın mayıs ayında gündeme gelmişti. Bloomberg’in haberine göre; sistemde tuş takımı da barındıran bir merkez, kapılar ve pencereler için sensörler ve alarmı kolaylıkla kontrol edebilmek adına bir anahtarlık bulunacak. Tıpkı Nest’in tüm ürünleri gibi, güvenlik sistemi de akıllı telefon uygulaması üzerinden kontrol edilebilecek.

Şirketin üzerinde çalıştığı söylenen bir diğer ürün olan akıllı kapı zilinde ise bir kameranın bulunduğu belirtiliyor. Habere göre, kullanıcılar bu kamera ve akıllı telefon uygulamasının yardımıyla kapılarını çalanlarla iletişim kurabilecek. Benzer bir çözüm daha önce Ring tarafından sunulmuştu. Nest’in ev güvenlik sistemini 2017 içinde hayata geçirmesi öngörülüyor. Akıllı kapı zilinin çıkışı içinse 2018 işaret ediliyor.

Yeni Nest termostat yurt dışında 200 doların altında bir fiyatla satılabilir

Nest’in mevcut termostatı ABD’de 249 dolar karşılığında satılıyor. Yeni termostatın fiyat etiketinde ise 200 doların altında bir rakamın yazacağı söyleniyor. Şirketin yeni termostatla birlikte yeni sensörleri de kullanıma sunacağı ve sıcaklığı oda oda ayarlama imkanı sağlayacağı da iddialar arasında yer alıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...