Turkcell’de Murat Erkan dönemi sona erdi

Murat Erkan Turkcell genel müdürlüğünü bıraktığını açıkladı. 2019’un mart ayında Kaan Terzioğlu’nun ayrılığının ardından Turkcell’in başına geçen Erkan, daha önce grup şirketlerinden Turkcell Superonline’da genel müdürlük görevini yürütüyordu. Bugün itibarıyla geçerli olan ayrılık kararı hem Turkcell tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimle hem de Erkan’ın Instagram hesabından yaptığı paylaşımla duyuruldu.

Turkcell’den konuyla ilgili olarak KAP’a gönderilen açıklamada şu ifadeler yer alıyor: “15 Mart 2019 tarihinden bu yana Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Erkan, 11 Eylül 2023 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır. 15 yılı aşkın süredir Turkcell Grubu bünyesinde üst düzey görevler üstlenen ve başarılı çalışmalara imza atan Murat Erkan’a bugüne dek sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor; bundan sonraki iş ve özel yaşamında başarılar diliyoruz.”

Murat Erkan ise Instagram hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Sosyal medyadaki paylaşımlarıma baktığımda her birinin Turkcell’le dolu olduğunu görmek, Turkcell’e liderlik etmek bana her zaman gurur verdi. Fakat bu paylaşımım şimdiye kadarkilerden biraz farklı. Aldığım karar üzerine 15 senemin geçtiği ve bu esnada kurduğumuz bağlarla ikinci evim gibi hissettiğim Turkcell’den ayrılıyorum. Bana emanet edilen koltuğu ve unvanı teslim ettim ancak güçlü birlikteliklerimiz asla emanet değil; bundan sonra da hep sürecek. 

Beraber müthiş işler yaptık, keyifle çalıştık. Tüm Turkcell ailesinin her bir ferdine tek tek teşekkür ediyorum. Turkcell Superonline’daki ilk günümden bu yana hiçbir zaman unutamayacağım bir serüveni birlikte yaşadık. Sizlerle var oldum… Bana olan desteğiniz ve güveniniz için çok teşekkür ederim. Her zaman söylediğim bir şey var; Turkcell adı sadece bir tabela, esas olan ve ona ruhunu kazandıran ise insanlar. Turkcell’i Turkcell yapan bu insanlarla hikayemiz elbet bugün bitmiyor.

Yarın yeni bir gün… Turkcell, başarılı işlerine yenilerini eklerken, ben de ülkemizin göz bebeği şirketimle gurur duymaya devam edeceğim.”

Murat Erkan Turkcell’deki koltuğunu kime devredecek?

Murat Erkan Turkcell’den ayrılırken, genel müdür koltuğuna oturacak yeni isim konusunda bir bilgi verilmiş değil. Ancak kaynaklar, Erkan’ın ayrılığının sürpriz olmadığını ve 14 Mayıs’ta gerçekleşen cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin öncesinden beri bunun Turkcell içinde konuşulduğunu belirtiyor. Dolayısıyla Turkcell’den yakında yeni genel müdür için bir açıklama gelmesi sürpriz olmayacaktır.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun