Eğlence

Pokemon Go’nun geliştiricisi şimdi de Monster Hunter’ı artırılmış gerçeklik ile buluşturuyor

monster hunter now

Pokemon Go‘nun geliştiricisi Niantic şimdi de Capcom’un Monster Hunter serisini artırılmış gerçeklikle buluşturuyor. iOS ve Android’de oynanabilecek olan oyun Monster Hunter Now adını taşıyor. Niantic’ten yapılan açıklamada, Capcom ile birlikte oyunculara gerçek dünyayla bağlantılı, kovalaması ve avcılığı bol bir rol yapma oyunu (RPG) deneyimi sunulacağı belirtildi.

Tıpkı Pokemon Go veya yine Niantic’in imzasını taşıyan Harry Potter: Wizards Unite’ta olduğu gibi, oyuncular telefonlarıyla etrafta dolaşarak savaşacakları yaratıklar bulmaya çalışacak. Oyuncular hem arkadaşlarıyla hem de tanımadıkları diğer oyuncularla birleşerek materyal toplayıp silah ve zırhlar yapabilecek.

Oyun ücretsiz oynanabilse de, oyun içi satın alma ögeleri barındıracak. Oyundaki savaşlar Pokemon Go’ya kıyasla daha kolay olacak. Oyuncular telefonun ekranına dokunarak veya ekran üzerinde kaydırma yaparak savaşabilecek. Telefonu tek elle dikey şekilde veya çift elle yatay şekilde tutarak savaşmak mümkün olacak.

Monster Hunter serisi uzun süren savaşlarla bilinse de, Monster Hunter Now’da savaş süresi 75 saniyeyi geçmeyecek. Niantic’in Tokyo stüdyosunda görev yapan kıdemli yapımcı Sakae Osumi, oyunun eğlenceli savaşlarını daha kısa bir zaman aralığına sığdırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Monster Hunter Now ne zaman yayınlanacak?

Niantic şu sıralarda Monster Hunter Now’ın kapalı beta sürümü için kayıt topluyor. Kapalı beta testinin 25 Nisan’da başlaması planlanıyor. Eğer test süresince her şey yolunda giderse, oyunun eylül ayında tüm kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER