Microsoft yeni Windows sürümünün adını önümüzdeki hafta duyurabilir

windows-terry-myerson-270914

Microsoft önümüzdeki hafta San Francisco’da düzenleyeceği özel bir etkinlikle Windows’un geleceğine ilişkin ilk resmi bilgileri paylaşmaya hazırlanıyor. Threshold kod adıyla anılan yeni Windows sürümüne ilişkin pek çok sızıntı, özellik ve yenilik ortaya çıksa da; isim konusunda ortada somut bir bilgi bulunmuyor. Pek çok kişi yeni sürüm için Windows 9 ismini kullanıyor, ancak şirketin işletim sisteminin yeni sürümüne sadece ”Windows” adını verebileceği de konuşuluyor. Reuters’in haberine göre, Microsoft salı günü düzenleyeceği etkinlikte Windows, Windows 9 veya tamamen başka bir isim açıklayabilir.

Microsoft yeni Windows sürümü için şirket içinde Windows Threshold ve Windows X kod isimlerini kullanıyor. Windows X kulağa nihai bir isimden çok geçici bir takma isim gibi gelse de, The Verge sitesinin editörlerinden Tom Warren ve ZDNet editörü Mary Jo Foley’in Windows X ismini paylaştıkları fotoğraflı tweet’e Windows şefi Terry Myerson’ın ”Oyunuz için teşekkürler, halen karar vermeye çalışıyoruz.” şeklinde bir yanıt verdi. Bu yanıt Windows X’in de isim seçenekleri arasında olduğunu gösteriyor. Sorunun cevabını almak içinse salı gününe kadar beklemek gerekiyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...