Microsoft Flight Simulator PC için performansı artıran önemli güncelleme

Microsoft Flight Simulator, salı günü çıkan ve önemli performans iyileştirmeleri sağlayan yeni bir yama sayesinde PC’de şimdiye kadarki en büyük güncellemesini aldı. Oyun, geçen yıl piyasaya sürülmesinden bu yana herkesin bildiği gibi sistemler için zorlayıcıydı, ancak simülatörün arkasındaki ekip, büyük ölçüde CPU ve bellek kullanımını iyileştirmeye odaklanıyor. PC oyuncuları artık en son güncellemeyi indirebilir ve çeşitli donanımlarda kare hızlarını iyileştirebilir.

Oyunun geliştiricisi Asobo CEO’su Sebastian Wloch bu ayın başlarında “Simülatörden maksimum performansı elde etmek için motorun birçok parçasını yeniden yazdık” dedi. Arkadaki geliştirici ekip esas olarak CPU optimizasyonları üzerinde çalışıyor ve açıkçası bunlar iyi sonuç vermişe benziyor.

Üstelik tüm bunlar, DirectX 12’ye geçilmeden sağlandı. Microsoft Flight Simulator’ın DirectX 12 sürümü salı günü Xbox Series X / S’de piyasaya sürülürken, PC sürümü DirectX 11’de kalacak. Bu, gelecekte daha da fazla potansiyel iyileştirme için kapıyı açık bırakıyor.

DirectX 12’ye yapılacak olan geçiş, Asobo’nun oyunda ışın izlemeyi kullanmasına da izin verecek. Efektler, daha iyi su görünümü, geliştirilmiş gölgeler ve ışın izlemeli oyunlarda bulunan olağan yansımaları içerecektir. Asobo, Microsoft Flight Simulator‘un PC’de DirectX 12’ye ne zaman geçileceğine dair henüz net bir bilgi vermedi.

Wloch bu ayın başlarında, “Tüm performans iyileştirmeleri sadece simülatörü geliştirmekten kaynaklanıyor” demişti. “PC henüz DirectX 12’ye geçmedi, ekip hala üzerinde çalışıyor. Bu, daha fazla iyileştirme sağlayabilir veya getirmeyebilir.”

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun