Yeni MacBook Air daha ince ve hafif olacak

Apple’ın MacBook Air için bir tasarım değişikliği planladığı iddiası geçtiğimiz hafta gündeme gelmişti. Bu iddia, bazı yeni MacBook Pro’larla ilgili bir haberde dipnot olarak verilmişti. Bloomberg’de Mark Gurman’ın imzasını taşıyan yeni bir haber, MacBook Air’le ilgili planlara ışık tutuyor.

Habere göre, yeni Air daha hafif ve ince bir kasaya sahip olacak. Apple’ın M1 işlemcisinin yeni versiyonu ve MagSafe şarj teknolojisi de yeni MacBook Air’in özellikleri arasında sayılıyor. Şirketin ekran çerçevesini küçülteceği ve zaten taşınabilir olan kasayı biraz daha geliştireceği belirtiliyor.

Apple’ın yeni MacBook Air’i ne kadar küçülteceği şu an için bilinmiyor. Ancak bu yeni versiyonun mevcut versiyona kıyasla daha yukarıda konumlandırılacağı söyleniyor. Kısacası yeni Air daha üst segment bir cihaz olacak.

Yeni MacBook Air ne zaman çıkacak?

Kasadaki değişiklikler sayesinde Air ve Pro serileri arasındaki farkın biraz daha belirgin hâle geleceği belirtiliyor. MacBook Air’in M1 işlemcili en yeni versiyonu, görsel bakımdan MacBook Pro’ya oldukça yakın duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Surface Pro 8 ile ilgili 120 Hz ekran ve Thunderbolt sızıntısı

Habere göre, yeni MacBook Air bu yılın sonunda veya 2022’de resmiyet kazanacak. Apple’ın 14 ve 16 inç ekranlı MacBook Pro’ları ise daha önce duyurması bekleniyor. Şirketin iMac serisinde de bir tasarım değişikliğine gideceği konuşuluyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...