LG G4’te Snapdragon 810 yerine 808 mi bulunacak?

lg-g4-snapdragon-808-180415

Görünüşe göre LG, bu ay sonunda tanıtacağı amiral gemisi telefonu LG G4’te en üstün mobil işlemciye yer vermeyecek, bu da Güney Koreli şirketin yeni Android telefonunun performans açısından diğer üreticilerin sunduğu rakiplerinden bir adım geride olabileceğini işaret ediyor.

LG de diğer çoğu akıllı telefon üreticisi gibi amiral gemisini daha üstün kılmak için sürekli iyileştirmeler yapıyor. LG G4 için de, onu LG G3’ten daha üstün kılacak birçok özelliğin varlığından bahsediliyor. LG G4, daha çıkmadan Samsung Galaxy S6 ve HTC One M9 gibi modellerin rakibi olarak gösteriliyor. LG de rekabette öne çıkmak için kamera, ekran gibi unsurlar bakımından listeye etkileyici özellikler eklediğinin işaretini daha şimdiden veriyor.

Ancak işlemci tarafında LG G4 rakiplerinden çok az da olsa geride olabilir. Twitter’da yayınlana bir ekran görüntüsüne göre, benchmark testi LG G4’te Qualcomm’un en üst sınıf Snapdragon 810 yongaseti yerine Snapdragon 808 CPU’nun bulunduğunu işaret ediyor.

Snapdragon 810’un aşırı ısınmayla ilgili sorunları olduğu söyleniyordu. Bu, LG’nin 810 yerine 808’i tercih etmesi için bir neden teşkil etmiş olabilir, ancak 808’in LG G4’ü daha uygun fiyattan sunmak amacıyla da tercih edilebileceği de söyleniyor. LG akıllı telefonun diğer üstün ve maliyetli özelliklerin yanında işlemci tarafında biraz kısmanın çok da zararı olmayacağını, aksine maliyetleri düşürdüğü için kendisine avantaj sağlayacağını düşünüyor olabilir.

LG yeni nesil akıllı telefonunu bu ay sonunda, aralarında 29 Nisanda İstanbul’da da düzenlenecek bir etkinliğin bulunduğu dünya çapında çeşitli etkinliklerle tanıtılacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....