iPhone 12 maketleri tasarım konusunda daha net fikirler veriyor

Apple’da gözler bugün gerçekleştirilecek WWDC 2020 açılış konuşmasına çevrilmiş durumda. Ancak pek çok kişi sonbaharda tanıtılacak iPhone 12 modellerini daha büyük bir heyecanla bekliyor. Apple’ın 5G uyumlu ilk akıllı telefonlarıyla ilgili haberlerde, bu telefonların nasıl görüneceği de önemli bir yer tutuyor. iPhone 12’nin tasarımı konusunda fikirleri netleştiren paylaşımlara bir yenisi daha eklendi.

iPhone 12’nin tasarımıyla ilgili sızıntılar doğrultusunda hazırlanan bazı taslak ve modeller daha önce görülmüştü. Bunlara şimdi de farklı ekran boyutuna sahip seçenekler için ayrı ayrı hazırlanan maketler eklendi. Söz konusu maketlerin tanınmış duyumculardan Sonny Dickson tarafından paylaşılması, işleri biraz daha dikkat çekici hâle getiriyor.

Kılıf üreticilerine verilen bilgilerle hazırlandığı belirtilen maketler, daha önce gördüğümüz örneklere kıyasla daha detaylı hazırlandıkları için biraz daha gerçekçi görünüyor. Dickson, fotoğraflarda görülmeyen çentik tasarımının tahmin edilenden daha farklı olabileceğini belirtirken; kamera tasarımında da farklılıklarının görülebileceğinin altını çiziyor.

Dickson’ın detaylardaki değişiklik ihtimaline dikkat çekmesi, kasanın genel hatlarının görüldüğü gibi olacağını düşündürüyor. Maketlerde 5.4, 6.1 ve 6.7 inç olmak üzere üç farklı ekran boyutu seçeneği görülüyor.

Telefonların kenarlarının iyice düzleşmesi dikkat çekerken, kenarlardaki buton ve deliklerin yerinin değişmesi beklenmiyor. Ses kontrol tuşları yine telefonların sol kenarına yerleştiriliyor. Ancak SIM kart yuvasının yerinin modelden modele farklılık gösterebileceği de maket fotoğraflarının gösterdikleri arasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy Tab S7 Lite sertifikası hızlı şarjın ipucunu veriyor

iPhone 12 maketlerinin hepsinin arkasında üç kamera görülse de, Apple’ın bunlardan sadece ikisinde üç kameraya yer vermesi sürpriz olmayacaktır. Şirket, geçtiğimiz yıl çıkarttığı iPhone 11’de iki arka kamera, iPhone 11 Pro ve Pro Max modellerinde ise üç arka kamera sunmuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın