Teknoloji

iOS 15.1.1 ile iPhone 12 ve 13 modellerine hat kopma sorunu çözümü

iphone mini
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Yeni bir iOS güncellemesi Apple’ın iPhone’larına gelmeye başladı. Ancak bu güncelleme, birçok yeni özellik getirecek olan iOS 15.2 değil. Apple bunun yerine, iPhone 12 ve iPhone 13 modellerinde hat kopmayla ilgili sorunları azaltarak performansı iyileştiren iOS 15.1.1 güncellemesini yayınladı.

Aslında yeni model iPhone’larında normalden daha fazla biçimde hat kopma olayından şikayet eden fazla kullanıcı görmedik. Ancak Apple’ın telefonlarının ne kadar iyi performans göstermesine dikkat ettiğini görmek güzel bir gelişme olarak nitelendirilebilir.

Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne giderek iOS 15.1.1 sürümüne güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer güncelleme işlemini zahmetli buluyorsanız ve herhangi bir hat kopma sorunu yaşamıyorsanız, iOS 15.2’yi beklemek daha iyi olabilir.

Şimdiye kadar yayınlanan iOS 15.2 beta sürümlerine göre, gelecek güncelleme iPhone 13 Pro’nun makro modundaki iyileştirmeler de dahil olmak üzere yepyeni özelliklerle dolu olacak. Uygulama Gizlilik Raporu’nun eklenmesi, şüpheli AirTag’leri manuel olarak tarama özelliği ve daha fazlası da gelecek. Bu güncelleme yakında geliyor gibi görünüyor, bu nedenle, özellikle Apple’ın 15.1.1 ile birlikte herhangi bir önemli güvenlik yamasının yer almadığı göz önüne alındığında, gelecek güncellemeyi beklemek mantıksız bir adım olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER