Intel NAND flaş bellek birimini SK Hynix’e satıyor

Güney Koreli bellek yongası üreticisi SK Hynix, Intel ile NAND flaş bellek birimi için anlaşmaya vardığını açıkladı. Söz konusu anlaşma çerçevesinde SK Hynix, Intel’e 9 milyar dolar ödeyecek. Anlaşmanın kapsama alanında NAND SSD birimi, NAND bileşen ve silikon devre levhası birimi ve Çin’in Dalian şehrindeki NAND bellek üretim tesisi bulunuyor.

Tom’s Hardware sitesinin haberine göre, bu satış Intel’in hızlı Optane SSD’lerini etkilemeyecek. Ancak Intel ve Micron’un ortak ürünü olan Optane SSD’nin üretimini tamamen Micron üstlenecek.

Söz konusu anlaşmanın yürürlüğe girmesi için resmi kurullar tarafından onaylanması gerekiyor. Ancak her iki taraf da önümüzdeki yılın sonlarına doğru onay sürecinin tamamlanmasını bekliyor.

Intel NAND flaş bellek birimi öncesinde benzer başka bir satış daha gerçekleştirmişti. Şirket, akıllı telefon modem birimini geçtiğimiz yıl Apple’a satmıştı. Intel CEO’su Bob Swan, bu satışın Intel’e farklılaştırılmış teknolojilerdeki yatırımlarını önceliklendirme imkanını sağlayacağını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung ve TOÇEV'den internet kullanımı için online platform

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...