Integral Memory 512 GB microSD kartını şubat ayında satışa sunacak

google news abone ol

integral memory 512 gb microsdSanDisk geçtiğimiz yılın ağustos ayının sonunda 400 GB kapasiteli microSD kartını tanıtmıştı. 400 GB gibi büyük bir kapasitenin küçük bir microSD karta sıkıştırılması hayranlık uyandırsa da, rakip bir şirket bu seviyenin de üstüne çıkmayı başardı. İngiltere merkezli Integral Memory 512 GB microSD kartını duyurdu.

Integral Memory’nin microSD kartı, microSDXC formatını ve 512 GB kapasiteyi destekleyen cihazlarda kullanılabilecek. Piyasadaki Android telefonların ve tabletlerin büyük kısmı ve Surface Prı gibi cihazlar söz konusu formatı destekliyor. 80 MB/sn. transfer hızı en yüksek seviyede olmasa da, uygulamalar ve 4K video kaydı için yeterli olacak gibi görünüyor.

Integral Memory’nin yeni microSD kartı, şubat ayında satışa sunulacak. Ancak kartın İngiltere dışında ne zaman piyasaya sürüleceği ve fiyat etiketinde yazacak rakam hâlâ belirsizliğini koruyor.

Integral Memory 512 GB microSD kartı için yüksek bir meblağ ödemek gerekebilir

Resmi bir açıklama gelmese de, Integral Memory 512 GB microSD kartı için yüksek bir rakam ödemenin gerekeceğini söylemek yanlış olmayacaktır. SanDisk’in 400 GB microSD kartı hâli hazırda yurt dışında 250 dolar civarında fiyatlarla satılıyor. Integral Memory’nin kartı için de 300 doların üzerinde bir fiyatın belirlenmesi muhtemel görünüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR