İki aşamalı doğrulama olsa bile iCloud dosyalarına izinsiz erişim mümkün

icloud-cift-asamali-kimlik-dogrulama-170914

Elcomsoft’un Phone Breaker yazılımına gelen bir güncelleme, kötü niyetli kişilerin Apple’ın çok övdüğü iki aşamalı kimlik doğrulama sisteminin bile etrafından dolaşarak iCloud’da depolanan içerikleri çalmalarını daha kolay hâle getiriyor.

Daha önce olduğu gibi korsanların işe başlamaları için ya Apple kimliği ve şifresiyle iki aşamalı doğrulama koduna veya bilgisayarınızdan ya da bunun gibi diğer aygıtlarınızdan çalınan bir jetona ihtiyaç duyabilir. Böylelikle hesabınıza erişim imkanı elde edebilirler.

Ancak işin püf noktası şurası: Phone Breaker uygulaması daha sonra dijital jeton oluşturarak izinsiz kişilerin iki aşamalı doğrulama koduna ihtiyaç olmaksızın erişim elde etmelerini sağlayabilir, ta ki siz şifreyi değiştirinceye kadar. Ayrıca herhangi bir kişinin bir bakışta bütün iCloud dosyalarınızı görmesini mümkün kılabilir, hangi dosyaların çalınacağının belirlenmesini kolaylaştırabilir.

Söz konusu araç kanuni yaptırıma sahip merciler tarafından kanun dışı davrananların telefonlarına erişmek için kullanılıyor, ancak son zamanlarda ünlülerin telefonlarına izinsiz girişlerde de kullanıldığı söyleniyordu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...