Hyundai Apple ile elektrikli otomobil üretimi için görüşüyor

Apple’ın Project Titan ismiyle yürüttüğü sürücüsüz ve elektrikli otomobil çalışmalarının ilk meyvesinin 2024’te alınabileceğine dair haberler bir süre önce ortaya çıkmıştı. Bu ihtimalin ciddiliğini gösteren yeni açıklama ise Güney Kore’den geldi. Hyundai, Apple ile elektrikli otomobil üretimi için görüştüğünü açıkladı.

Apple’ın otomobil projesi için işe alım yaptığı da Bloomberg’in haberiyle ortaya çıktı. Burada kaynaklar Apple’ın çalışmalarında hâlâ ilk aşamalarda olduğunu ve şirketin ilk otomobilinin hazır hâle gelmesinin beş yılı bulabileceğini belirtmişti.

Hyundai ise Apple’la olan görüşmelerine dair açıklamayı CNBC’ye yaptı. Söz konusu açıklamada, şu ifadeler yer alıyor: “Apple’ın bir grup küresel otomobil üreticisiyle görüşmeler yaptığını anlıyoruz. Hyundai de bu grubun içinde bulunuyor.”

Hyundai ve Apple birlikte batarya da üretebilir

Korea Economic Daily’de bu açıklamanın ardından çıkan bir haberde ise başka detaylar göze çarpıyor. Bu haberde Apple’ın Hyundai’ye hem elektrikli otomobil hem de batarya üretimi için teklif yaptığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Facebook bulut oyunlarını Safari üzerinden iPhone ve iPad'e getiriyor

Hyundai ve Apple arasındaki görüşmelerin nasıl sonuçlanacağı konusunda şimdiden bir şey söylemek mümkün değil. Ancak Apple’ın arayışı, şirketin otomotiv sektörüne giriş konusunda gerçekten istekli ve iddialı olduğunu gösteriyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...