Hyundai Apple ile elektrikli otomobil üretimi için görüşüyor

Apple’ın Project Titan ismiyle yürüttüğü sürücüsüz ve elektrikli otomobil çalışmalarının ilk meyvesinin 2024’te alınabileceğine dair haberler bir süre önce ortaya çıkmıştı. Bu ihtimalin ciddiliğini gösteren yeni açıklama ise Güney Kore’den geldi. Hyundai, Apple ile elektrikli otomobil üretimi için görüştüğünü açıkladı.

Apple’ın otomobil projesi için işe alım yaptığı da Bloomberg’in haberiyle ortaya çıktı. Burada kaynaklar Apple’ın çalışmalarında hâlâ ilk aşamalarda olduğunu ve şirketin ilk otomobilinin hazır hâle gelmesinin beş yılı bulabileceğini belirtmişti.

Hyundai ise Apple’la olan görüşmelerine dair açıklamayı CNBC’ye yaptı. Söz konusu açıklamada, şu ifadeler yer alıyor: “Apple’ın bir grup küresel otomobil üreticisiyle görüşmeler yaptığını anlıyoruz. Hyundai de bu grubun içinde bulunuyor.”

Hyundai ve Apple birlikte batarya da üretebilir

Korea Economic Daily’de bu açıklamanın ardından çıkan bir haberde ise başka detaylar göze çarpıyor. Bu haberde Apple’ın Hyundai’ye hem elektrikli otomobil hem de batarya üretimi için teklif yaptığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twitter'dan beğenilen hesaplara destek imkanı veren yeni özellik: Bahşiş Kutusu

Hyundai ve Apple arasındaki görüşmelerin nasıl sonuçlanacağı konusunda şimdiden bir şey söylemek mümkün değil. Ancak Apple’ın arayışı, şirketin otomotiv sektörüne giriş konusunda gerçekten istekli ve iddialı olduğunu gösteriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...

Video: Apple AirTag Kutusundan Çıkıyor (Ön İnceleme)

Apple'ın 20 Nisan'daki İlkbahar etkinliğinde duyurusu gerçekleştirilen yeni ürünlerden biri de AirTag olmuştu. Bu eşya takip cihazı hafta içinde Türkiye'de de satışa sunuldu ve...

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...