Teknoloji

Huawei’nin “Tek Dokunuşta Bağlan” sloganlı reklamı yayında [Video]

Huawei'nin "Tek Dokunuşta Bağlan"

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu, “1+8+N” olarak adlandırdığı stratejisini “Tek Dokunuşta Bağlan” sloganıyla görselleştirilen yeni iletişim kampanyası ile duyurdu. Huawei cihazlarının birbirleri ile etkileşimini aktaran reklam filminde; günlük hayattan iş hayatına tüm çalışma, iletişim ve eğlence ihtiyaçlarının Huawei’nin zengin ürün ekosisteminin sağladığı kolaylıklar ve farklılıklar ele alınıyor. Reklam filminin içeriği Türkiye’ye özel olarak yerelleştirildi. Bu versiyonda özellikle ülkemizde var olan ürün ve servisler ele alınıyor.

Huawei’nin belirttiğine göre, reklam filminde öne çıkarılan Huawei Share ve Çoklu Ekran Paylaşımı (Multi-screen Collaboration) özellikleri, Huawei ürünlerinin kolayca birbirine bağlanmasını sağlayarak Windows ve Android işletim sistemleri arasındaki engelleri kaldırıyor. Telefon ekranının doğrudan Windows masaüstünde ayrı bir cihaz gibi görüntülenmesini ve kullanılmasını sağlayan teknoloji, PC ve cep telefonu kullanımını değiştiriyor.

1+8+N ne anlama geliyor?

Şirketin geliştirdiği açılımın merkezinde her şeyi tek bir kaynaktan yönetmeyi amaçlayan akıllı telefonlar yer alıyor. Zincirin “8” öge ile temsil edilen ürünleri ise markanın bilgisayar, tablet, TV, hoparlör, akıllı gözlük, akıllı saat, araç içi terminaller ve kulaklıklardan oluşuyor. “N” ile ifade edilen çerçevede ise nesnelerin interneti odaklı olarak; mobil ofisler, akıllı evler, spor ve sağlık ürünleri, görsel-işitsel eğlence ürünleri ve akıllı seyahat ürünleri öne çıkıyor.

Ekosistemin bir diğer unsuru olan “+” sembolü ise Huawei’nin bu sistemi tam olarak entegre etmesini sağlayacak olan geniş alan ağları (WAN) ile Huawei Share ve HiLink gibi kısa mesafeli bağlantı teknolojilerini içeriyor.

Huawei bu ekosistem ile kullanıcılar için gerçek bir akıllı yaşam dünyası yaratmayı amaçladığını söylüyor. Kullanıcılar, bir yandan içeriklerini cihazlar arasında hızlıca paylaştırabilirken, diğer yandan da cihazların gerçek potansiyelleri ile tanışma fırsatı buluyor. Huawei’nin hem yazılım hem de donanım konusunda dünyanın lider teknoloji şirketlerinden biri olmasının avantajı, bu ekosistem özelinde önemli bir biçimde hissediliyor.

Huawei “1+8+N” stratejisinin aynı zamanda açık bir ekosistemi temsil ettiğini dile getiriyor. Küresel iş birlikleri ve farklı çeşitli senaryolar eşliğinde daha akıllı bir yapay zeka sistemi ile gelecekte bu alanda da farklılık yaratmayı amaçladığını belirten şirket, tüketicilere daha iyi ve daha akıllı bir deneyim sunmak için uygulama geliştiricileri, Huawei Mobil Servisleri kapsamında birlikte çalışmaya davet ediyor. Kısa süre önce bu konuda önemli bir teşvik programı olan 1 milyar dolar değerindeki Shining Star Program’nı duyuran şirket, bugüne kadar bu program kapsamında 10 binden fazla uygulamanın geliştirilmesine de vesile oldu.

Kullanıcılarına sürekli olarak en yüksek kalite deneyimini ve olağanüstü mobil uygulama dünyasına erişim sağlamaya çalıştığını kaydeden şirket 1+8+N felsefesini takip ederek çok cihazlı bir ekosistem yarattığını ve kullanıcılarının aynı ara yüz içindeki farklı birimlerle etkileşime girmesini sağladığını da vurguluyor. Bu arada Huawei, dünyanın en büyük 3’üncü uygulama mağazası olarak nitelendirdiği AppGallery’nin, tüm uygulama kategorilerini kapsayan haftalık ortalama 5 bin yeni uygulama ile hızla geliştiğinin de altını çiziyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER