Teknoloji

Huawei P60 Pro’nun işlemcisi yeni sızıntıyla ortaya çıktı

huawei p60 pro

Huawei P60 serisinin mart ayında tanıtılması bekleniyor. Bu serinin üyeleri hakkındaki söylenti ve sızıntılar da şimdiden etrafta dolaşıyor. Söz konusu sızıntıların en yenisi Huawei P60 Pro hakkında önemli bir bilgiyi gözler önüne seriyor.

Çin kaynaklı sızıntıya göre, P60 Pro’nun kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci bulunacak. Ancak bu işlemci telefona 5G desteği getirmeyecek. Şirkete uygulanan yaptırımlar nedeniyle işlemcinin bağlantı desteği LTE ile sınırlandırılacak.

Son sızıntı, P60 Pro hakkındaki geçmiş sızıntılarda görülen bazı bilgileri de doğruluyor. 1440p çözünürlüklü 120 Hz 6.6 inç OLED ekran, 100W kablolu ve 50W kablosuz şarj ve 5000 mAh pil söz konusu bilgiler arasında yer alıyor.

Huawei P60 Pro üç arka kamerayla gelecek

Ana kamera görevini 50 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX888 sensör üstlenecek. Ultra geniş açılı kamerada ise 50 megapiksel çözünürlüklü Sony IMX858 sensörün tercih edilmesi bekleniyor. 64 megapiksel OmniVision OV64B sensör ise telefoto kamera işlevini görecek.

Huawei P60 Pro IP68 dayanıklılık sertifikasıyla gelecek. Telefon kutusundan HarmonyOS 3.0 yüklü şekilde çıkacak. Telefonun Çin dışına ne zaman ve hangi fiyatla açılacağı ise belirsizliğini koruyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER