Teknoloji

Huawei P60 Serisi mart ayında bekleniyor

huawei p60

Huawei P60 Serisi ile ilgili beklentiler giderek artıyor. Özellikle Huawei tutkunları büyük bir heyecanla yeni akıllı telefonu beklerken, yeni nesil amiral gemisi telefon serisinin tanıtımı için oklar mart ayını işaret ediyor. Son sızıntılar da bu beklentileri destekler yönde görünüyor.

DigitalChatStation rumuzlu bir Weibo kaynağından gelen son bilgilere göre, Huawei P60 serisini mart ayında tanıtmayı planlıyor. Huawei P60 modelinin ötesinde, Huawei’nin söz konusu etkinlikte yeni akıllı saatlerini, kulaklıklarını ve diğer cihazlarını tanıtması bekleniyor. Öte yandan ortak çalışma ürünü olan akıllı otomobil de etkinlik sahnesine çıkabilir.

Son zamanlarda çıkan haberler, Huawei P60 serisinin değişken diyafram açıklığı ve XMAGE kamera görüntüleme teknolojisi gibi özellikleri barındıran yepyeni bir kamera sistemiyle birlikte geleceğini gösteriyor.

Öte yandan kamera tasarımı da görünüş açısından bazı değişikliklerin olabileceğini işaret ediyor. Sızıntılar arkadaki kamera modülünün ortasında ana kamera için tek ve büyük bir halkanın bulunduğunu gösteriyor. Bu amiral gemisi telefonla birlikte, P serisinin çizgisini yeni yeteneklerle birlikte ileri taşıyacaktır.

Huawei Mate X3 ne zaman gelecek?

Bu arada aynı sızıntı kaynağı, Huawei’nin Mate X3 katlanabilir telefonunun lansmanını iptal etme veya erteleme olasılığının olduğunu öne sürüyor. Geçen hafta içinde çıkan haberler, yılın ilk çeyreğinin tanıtım açısından Mate X3 yerine P60’a ayrıldığını işaret ediyordu.

Huawei Mate X2 ile karşılaştırıldığında, Mate X3 için pil ve ağırlık tarafında bazı değişikliklerin olduğunu görmek de muhtemel görünüyor

İLGİLİ HABERLER