Teknoloji

Huawei CEO’su P60 Pro ile çekilen fotoğrafı paylaştı

huawei p60 pro

Huawei CEO’su Richard Yu, zor zamanlarda şirketine öncülük ediyor. Yoğun tempoya rağmen, hem Yu hem de ekibi fotoğrafçılık konusundaki tutkularını kaybetmemiş gibi görünüyor. Yu, adı açıklanmamış bir telefonla çektiği bir fotoğrafı Weibo hesabında paylaştı. Ancak Weibo paylaşımında “Huawei P60 Pro ile gönderildi” etiketinin olması, fotoğrafın kaynağını gösteriyor. Fotoğrafın P60 Pro’nun telefoto kamerasıyla çekildiği tahmin ediliyor.

Bu kamerada 64 megapiksel çözünürlüklü OmniVision OV64 sensörün bulunduğu ve kameranın lensinin 3.5x yakınlaştırma yapabildiği söyleniyor. Bu sensörde RYYB renk filtresinin kullanıldığı da konuşulanlar arasında yer alıyor. Huawei’nin bu filtreyi uzun süredir tercih ettiğini hatırlatmakta fayda var.

Ana kamera ve ultra geniş açılı kamerada ise 50 megapiksel sensörlerin kullanılması bekleniyor. Ana kamerada Sony IMX888, ultra geniş açılı kamerada ise Sony IMX858 sensörlerin tercih edildiği belirtiliyor.

huawei p60 pro

Huawei P60 Pro’nun işlemcisi için farklı iddialar var

6.6 inç QHD+ çözünürlüklü 120 Hz ekran, 100W şarj destekli 5000 mAh pil, IP68 dayanıklılık sertifikası ve HarmonyOS 3.0 telefonun özellikleri arasında sayılıyor. İlk sızıntılarda telefonun Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciye sahip olacağı iddia edilmişti. Ancak daha sonraki sızıntılarda Snapdragon 8 Gen 2 ön plana çıkmıştı.

Huawei P60 Pro ile birlikte P60 da resmiyet kazanacak. Bu akıllı telefonda da 52, 50 ve 16 megapiksel çözünürlüklü ön kameraların bulunacağını belirtmekte fayda var.

İLGİLİ HABERLER