Huawei P20 Pro ve Mate 10 için Android 10 güncellemesinin dağıtımı başladı

Google önümüzdeki hafta itibarıyla ilk Android 11 betasını dağıtıma çıkarmaya hazırlanıyor. Ancak piyasada hâlâ henüz Android 10 ile tanışmamış çok sayıda telefon var. Bu grupta yer alan iki telefon daha sonunda Android 10 partisine katılıyor. Huawei P20 Pro ve Mate 10 modelleri için Android 10 üstüne kurulu EMUI 10 arayüzünün dağıtımına başladı.

2017’nin kasım ayında tanıtılan Mate 10, 2,5 yıllık bir telefon. Huawei’nin tanıtımının üzerinden uzun bir zaman geçen Mate 10’u unutmamasının güzel bir tercih olduğu söylenebilir. İki yaşını geçen Android telefonlarının yeni sürümlerle güncellenmesinin pek sık karşılaşılan bir durum olmadığını belirtmek gerekiyor.

P20 Pro ise 2018’in ilkbaharında satışa sunulmuştu. P20 Pro’nun mevcut en yeni Android sürümüyle, biraz geç de olsa, güncellenmesi beklenen ve olağan bir durumdu.

Huawei P20 Pro için hazırlanan Android 10 güncellemesi EMUI 10.0.0.161 versiyon numarasıyla dağıtılıyor. Güncellemenin boyutu ise 4,59 GB. Mate 10 için hazırlanan EMUI 10.0.0.158 numaralı sürümün büyüklüğü ise 4,39 GB. Güncellemenin dağıtımının kademeli olarak gerçekleştirildiğini ve güncellemenin telefona gelişini görmek için biraz beklemek gerekebileceğini belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...

Apple Music Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses ile kaliteyi yükseltiyor

Apple bugün, Apple Music'in Dolby Atmos desteğiyle donatılmış Uzamsal Ses'in eklenmesiyle birlikte sektör lideri ses kalitesini abonelere getireceğini duyurdu. Söz konusu özelliğin geleceği, son...

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın