Huawei Nova 8 serisi Kirin 985 işlemciyle gelecek

Huawei Nova 8 ve Nova 8 Pro, 23 Aralık’ta Enjoy 20 SE ile birlikte tanıtılacak. Telefonların özellikleri konusunda henüz resmi bir işaret verilmese de; ünlü duyumcu Digital Chat Station’ın paylaşımı, önemli detayları gözler önüne seriyor.

Nova 8 Pro’nun kalbinde Kirin 985 işlemcinin bulunacağı görülüyor. Çift mod 5G desteği bu işlemcinin getirdikleri arasında bulunuyor. 120 Hz kavisli ekran ve dörtlü arka kamera sistemi de bilinen özellikler içinde yer alıyor. Sistemde 64 megapiksel ana kameraya 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel çözünürlüklü iki sensörün eşlik edeceği görülüyor.

Nova 8 Pro’nun önünde de iki kameranın bulunacağı belirtiliyor. 32 megapiksel çözünürlüklü ana kameranın 16 megapiksel derinlik sensörüyle destekleneceği ifade ediliyor. Nova 8 Pro’nun pil kapasitesi bilinmese de, telefonda 66W hızlı şarj desteğinin sunulacağı sızıntının gösterdikleri arasında yer alıyor.

Standart Nova 8 de Kirin 985 işlemciye sahip. 66W hızlı şarj ve çift mod 5G desteği gibi özellikler bu telefonda da mevcut. Ancak bu modelde 90 Hz hızında bir ekran bulunuyor.

7.64 mm. kalınlığındaki telefon, 3D çift kavisli bir cam tasarıma sahip. Akıllı telefonda 64 megapiksel ana kameraya yine 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ile 2 megapiksel çözünürlüklü iki sensör eşlik ediyor. Telefonun önünde ise 32 megapiksel çözünürlüklü tek bir kameranın yer alacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S21 FE tanıtımı ağustostaki Unpacked etkinliğinden sonra olacak

Her iki cihazda da Kirin 985’e 8 GB RAM eşlik edecek. Dahili depolama alanı seçenekleri ise 128 ve 256 GB olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S21 FE tanıtımı ağustostaki Unpacked etkinliğinden sonra olacak

Huawei Nova 8 serisiyle birlikte Enjoy 20 SE modelini de tanıtacak. Son sızıntıya göre bu telefonun kalbinde Dimensity 700 işlemci bulunuyor. 22.5W şarj desteğine sahip 5000 mAh pil, 6.67 inç HD+ LCD ekran da varlığı bilinenler arasında sayılıyor. Akıllı telefonun arkasında 48, 8, 2 ve 2 megapiksel çözünürlüklü dört kameranın bulunacağı, cihazın ön kamera çözünürlüğünün ise 16 megapiksel olacağı belirtiliyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...