Teknoloji

Huawei’den bir tablet daha: MatePad C5e

huawei matepad c5e

Birkaç ay önce tanıtılan Huawei MatePad SE tablet, yeni bir isimle yeniden kullanıcıların karşısına çıkıyor. Huawei MatePad C5e adıyla bir kez daha resmiyet kazanan tabletin ilk durağı Japonya olacak. Ancak tabletin Huawei’nin uluslararası internet sitesinde görülmesi, başka ülkelerde de MatePad C5e’nin satışa sunulacağı anlamına geliyor.

Giriş segmenti bir cihaz olarak tanımlanabilecek MatePad C5e’nin kalbinde Huawei’nin kendi üretimi olan Kirin 710A işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 4 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı ise 64 GB. 10.1 inç büyüklüğündeki LCD ekran, 1920 x 1200 piksel çözünürlük sunuyor.

Ekranın etrafındaki çerçeve biraz kalın olsa da, bu tabletin tutuşunu kolaylaştırıyor. Bu çerçeveye telefonun 2 megapiksel çözünürlüklü ön kamerası da yerleştirilmiş. Arkada ise 5 megapiksel çözünürlüklü kamera bulunuyor.

huawei matepad c5eHuawei MatePad C5e’nin LTE bağlantı desteğine sahip bir versiyonu da mevcut. Buna ek olarak, tablet Huawei Share desteğine de sahip. Böylelikle MatePad C5e’yi Huawei markalı diğer cihazlarla bir hayli hızlı şekilde bağlamak mümkün hâle geliyor.

Tablete ihtiyaç duyduğu enerjiyi 5100 mAh kapasiteli pili veriyor. USB-C girişi üzerinden doldurulan bu pil, 10W şarj desteğine sahip. MatePad C5e kutusundan Android 10 temelli EMUI 10.1 kullanıcı arayüzüyle çıkıyor. Tablet için sadece Derin Deniz Mavisi renk seçeneği sunuluyor.

huawei matepad c5eHuawei MatePad C5e için henüz fiyat bilgisi paylaşılmış değil. Ancak tabletin 30 bin yen (3727 TL) civarı bir fiyat karşılığında kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER