Huawei Mate 40 Pro DxOMark listelerinin zirvesine yerleşti

Huawei Mate 40 Pro incelemeleri tanıtımdan hemen sonra internette dolaşmaya başladı. Akıllı telefonların kamera özelliklerini mercek altına alan ve notlandıran DxOMark sitesi de Mate 40 Pro’yu değerlendirdi. Huawei Mate 40 Pro hem arka hem de ön kamera performansıyla DxOMark listelerinin zirvesine yerleşmeyi başardı.

Mate 40 Pro, DxOMark’ın değerlendirmesinde fotoğraf kategorisinde 140 puan aldı. Değerlendirmede özellikle telefonun tüm ışık seviyelerinde son derece yüksek olan dinamik aralığına dikkat çekiliyor. Zorlu ışık koşullarında bile dinamik aralığın oldukça geniş olduğu belirtiliyor. Bu da Mate 40 Pro’nun kamerasının düşük ışık performansının bir hayli etkileyici olduğu anlamına geliyor.

Kameranın tüm ortam ışığı seviyelerinde yüksek detaylı ve düşük gürültülü kareler yakalayabildiği belirtilirken, ana kameranın otomatik odaklama performansının doğru ve gecikmesiz olduğuna da dikkat çekiliyor. Portre modunun performansının DSLR makinelerinkine yakın olması da DxOMark değerlendirmesinde paylaşılan noktalar arasında bulunuyor. Renk işlemesinin çok iyi olduğu da vurgulanıyor.

huawei mate 40 pro dxomark Ultra geniş açılı kameranın kalitesi bir hayli iyi görünüyor. Ancak bunun piyasadaki en dar ultra geniş açılı kameralardan biri olduğu da belirtiliyor.

Mate 40 Pro video performansıyla da 116 puan alıyor. Kamera tüm senaryolarda gürültü seviyesi düşük, detay seviyesi yüksek görüntüler kaydedebiliyor. Renkler hoş görünürken, otomatik beyaz dengesi de iyi işliyor. Otomatik odaklama doğru çalışırken, nesne mesafesindeki değişikliklere de hemen uyum sağlanıyor. Video sabitlemenin iyi işlemesi de sinemasal bir etki yaratıyor. Sadece çok düşük ışıklı ortamlarda yapılan çekimlerde kareler arasında keskinlik farkı görülüyor.

Mate 40 Pro’nun ön kamerası da düşük ışıklı ortamlarda da iyi bir yüz pozlaması sağlıyor. Bu kameranın da dinamik aralığının oldukça yüksek olduğunu belirtmek gerekiyor. Arkadan gelen ışığın düşük olduğu ortamlarda ve diğer yüksek kontrastlı sahnelerde de bu fazlasıyla işe yarıyor. Ön kameranın fotoğraf puanı 110, video puanı ise 96 oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Podcast'ler iOS 15 ile yeni özellikler kazanıyor

Huawei Mate 40 Pro, DxOMark testinden arka kamera testinden genel olarak 136, ön kamera testinden de 104 puan aldı.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...