Kirin 990E işlemciyle güncellenen Huawei Mate 30E duyuruldu

Huawei Mate 40 serisi 22 Ekim’de tanıtıldı. Huawei Mate 40, Mate 40 Pro ve Mate 40 Pro Plus modellerinin yer aldığı seri yeni Kirin 9000 ve Kirin 9000E işlemcilerle geliyor. Bu amiral gemisi telefonların yanında Huawei, Mate 30 serisine de bir katkıda bulundu. Huawei Mate 30E Pro modeli tanıtıldı.

Aslına bakarsanız bu yeni telefon yılın başlarında Türkiye’de de çıkan Huawei Mate 30 Pro ile hemen hemen aynı. Ancak yeni Mate 30E Pro’da Kirin 990E gibi yeni bir 5G destekli işlemci bulunuyor. Bu işlemci 2.86 GHz’lik iki Cortex-A76 CPU, 2.36 GHz’lik iki Cortex-A76 CPU ve 1.95 GHz’lik dört Cortex-A55 çekirdek barındırıyor. Ayrıca Mali-G76 ve yeni NPU birimleri de mevcut.

Huawei Mate 30E Pro modelinde 6.53 inç, 88 derecelik kavise sahip kenarlar barındıran ekran yer alıyor. 4500 mAh kapasiteli pil de 40W Huawei SuperCharge ve 27W hızlı kablosuz şarj desteğini birlikte sunuyor. Ayrıca ters kablosuz şarj da geliştirilmiş.

Bu akıllı telefonun kamera yetenekleri de güçlü. Huawei Mate 30E Pro’da dörtlü arka kamera yerleşimi var. 40 MP, SuperSensing ve Cine Camera destekli iki kamera var. Bunlar sayesinde yeni fotoğraf ve video deneyimleri sunuluyor.

huawei mate 30e pro

Öte yandan Huawei Mate 30E Pro’da EMUI 11 ve Huawei Mobil Servisleri yüklü olarak geliyor.

5G destekli bu yeni telefonun öncelikle Çin’i hedeflediğini düşünüyoruz. Belki Huawei, talebe göre Avrupa’da 5G’nin faaliyette olduğu ülkelerde de bu telefonu satışa sunabilir. Türkiye’ye gelmesini ise şu an için beklemiyoruz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...