HTC U23 Pro Snapdragon 7 Gen 1 işlemci ve 120 Hz ekranla geliyor

HTC U23 Pro hakkındaki sızıntılar bir süre önce görülmüştü. Akıllı telefon sonunda resmen gözler önüne çıktı. U23’te 6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü 120 Hz OLED ekran bulunuyor. Bu ekran Gorilla Glass Victus camla korunuyor. Ekranın üstündeki yuvarlak delik ise 32 megapiksel ön kameraya ev sahipliği yapıyor. Parmak izi tarayıcısının ekranın içine değil, kenarındaki güç butonuna yerleştirildiğini belirtmekte fayda var.

Akıllı telefonun arkasında dikdörtgen şeklinde bir kamera modülü bulunuyor. Burada dört kamera sensörü ve flaş yer alıyor. Ana kamera görevini 108 megapiksel çözünürlüklü sensör üstleniyor. Bu sensörde optik görüntü sabitleme özelliği de mevcut. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 5 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü de telefonda kullanıcıları bekliyor.

U23 Pro’nun kalbinde Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 8 GB RAM eşlik ediyor. Depolama alanı seçenekleri ise 128 ve 256 GB. Depolama alanını microSD kartla genişletmek mümkün oluyor. Akıllı telefon kutusundan Android 13 yüklü şekilde çıkıyor.

HTC U23 Pro 4600 mAh pille geliyor

U23 Pro’da HTC’nin VIVERSE uygulaması ön yüklü şekilde sunuluyor. Telefon, HTC’nin Vive XR Elite karma gerçeklik başlığıyla da uyumlu. Suya ve toza karşı IP67 dayanıklılık sertifikasına sahip olan U23 Pro’ya ihtiyaç duyduğu enerjiyi 4600 mAh kapasiteli pili veriyor. 30W kablolu ve 15W kablosuz şarj desteğiyle gelen U23 Pro, ters kablosuz şarj desteği de sunuyor.

htc u23 pro

5G, Wi-Fi 6, NFC, USB-C ve 3.5 mm kulaklık jakı da U23 Pro’da mevcut. HTC U23 Pro, Tayvan’da 16990 Tayvan dolarından (10932 TL) başlayan fiyatlarla satılacak. Akıllı telefonun Tayvan dışında piyasaya çıkıp çıkmayacağı belirsizliğini koruyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun