Teknoloji

HarmonyOS 2 ile güncellenen cihaz sayısı 100 milyona ulaştı

huawei harmonyos 2

Huawei’nin HarmonyOS 2 platformu bundan yaklaşık on gün önce 90 milyon güncelleme sayısına ulaşmıştı. Platformun yeni 10 milyon kullanıcıyı kazanması da fazla zaman almadı. Huawei’den yapılan açıklamada HarmonyOS 2’yle güncellenen cihaz sayısının 100 milyonu bulduğunu belirtti.

Huawei hâlihazırda Android’den HarmonyOS’e geçişin beta testinin altıncı aşamasını yürütüyor. Çinli üreticinin bu kadar hızlı hareket etmesi, HarmonyOS’in kullanıcı kitlesinin de çok hızlı şekilde büyümesini sağlıyor. Şirket 2022 bitene kadar 100’den fazla cihazı HarmonyOS ile buluşturmayı planlıyor.

HarmonyOS 2’nin yüklü olduğu cihazların büyük kısmını telefonlar oluşturuyor. Listede P40, Mate 40 ve Mate 30 serileri bulunuyor. P20 ve Mate 20 gibi eski seriler ve Nova 5i ve 4e gibi cihazlar da kısa süre önce partiye katıldı. Huawei yakında herkese açık beta testlerine daha fazla cihazı dahil etmeyi planlıyor.

Bu sayının sadece HarmonyOS 2 ile güncellenen cihazları kapsadığını belirtmek gerekiyor. Kutusundan yeni HarmonyOS ile yüklü çıkan akıllı telefonlar ve diğer ürünler bu sayıya dahil değil.

İLGİLİ HABERLER