Google Pixel Tablet’in özellikleri ortaya çıktı

Google geçtiğimiz mayıs ayında I/O konferansında çok sayıda yeni cihazı ilk kez göstermişti. Bu cihazlar arasında yer alan Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch 6 Ekim’de resmen gözler önüne çıkacak. Google Pixel Tablet içinse 2023’ü beklemek gerekiyor. Ancak bu tabletin detaylarıyla ilgili sızıntılar şimdiden etrafta dolaşıyor.

Sızan detaylar, Pixel Tablet için mühendislik geçerlilik testi aşamasının başladığını ve hatta bunun için bazı parçaların Hindistan’a gönderildiğini gösteriyor. Sızıntıların kaynağının da bu sevkiyat süreci olduğunu belirtmek gerekiyor.

Pixel Tablet’in 10.95 inç büyüklüğünde bir dokunmatik ekrana ve Wi-Fi 6 desteğine sahip olacağı söyleniyor. Depolama alanı seçeneklerinin ise 128 veya 256 GB olacağı belirtiliyor. Buna ek olarak, Google’ın tablet için özel bir kalem hazırladığı ancak bu kalemin tabletten ayrı satılacağı söyleniyor.

Daha önceki dedikodulara göre, Pixel Tablet Android 13’ün 64-bit versiyonunu taşıyan ilk cihaz olacak. Çift arka kamera da tabletin özellikleri arasında yer alıyor. GPS desteği, yakınlık sensörü ve barometre ise tabletin eksikleri içinde sayılıyor.

Google Pixel Tablet’in kalbinde Pixel 6 ve 6 Pro’da kullanılan birinci nesil Tensor işlemcinin bulunacağı söyleniyor. Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’da ikinci nesil Tensor işlemci tercih edildiği için bu söylentinin kulağa biraz garip geldiği söylenebilir.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun