Google’dan Android Wear saatler için kayış serisi: Mode

google modeGoogle, Mode adını taşıyan yeni saat kayışı serisinin duyurusunu gerçekleştirdi. Mode ile Google kullanıcılara Android Wear akıllı saatlerini çeşitlendirmelerini sağlayacak, kolaylıkla değiştirilebilir kayış alternatifleri sunmayı amaçlıyor.

Mode kayışlarının ilk üyeleri Hadley-Roma’dan geliyor. Silikon kayışlar yaklaşık 50 dolara satılırken deriden yapılmış kayışlar için de 60 dolarlık fiyat biçiliyor.

Google yayınladığı video ile Mode hakkında bilgiler veriyor. Bu kayışları yurt dışında Google Store, Amazon ve Best Buy gibi mağazalarda bulmak mümkün olacak. Ayrıca şirket Mode sisteminin  Moto 360 ve ZenWatch 2 saatlerde nasıl kullanıldığını da gösteriyor. Her bir kayışta yer alan kanca sayesinde kayışı kulba kolaylıkla takmak ve kulptan ayırmak mümkün oluyor.

Mode ile standart kulp sistemi biraz daha basitleştirilmiş gibi görünüyor. Pinleri saate tutturmak ve daha sonra kancayı yukarı veya aşağı iterek kapatıp açmak mümkün oluyor. Mode evrensel nitelik taşıyor ve herhangi bir Android Wear saatiyle kullanılabiliyor. 16 mm, 18 mm, 20 mm ve 22 mm’nin de aralarında bulunduğu farklı genişliklerle geliyor.

Çok yakında farklı şirketlerin Mode markalı kayışlar çıkardığını görebilirsiniz. Google herkese Mode sistemini kullanma izni vermeyi planladığını açıkladı, ancak bu şirketlerin Mode mekanizmasını Google tarafından yetkilendirilmiş tedarikçilerden sağlamaları, güvenilirlik testinde geçmeleri ve marka kullanım yönergelerine uymaları gerekecek.

Hadley-Roma tarafından çıkarılmış Mode saat kayışları Google Store ve Amazon’da satılıyor. Ayrıca Mode için açılmış özel bir site de bulunuyor. Türkiye’de Android Wear akıllı saat satışı resmi olarak yapılmadığı için Mode kayışlarını buralardaki mağazalarda pek beklememek gerekiyor.

Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini açıkladı

Amazon uzun süredir beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinin yayın tarihini sonunda açıkladı. Ancak diziyi merak edenlerin hemen heyecanlanmamasında fayda var. Zira Yüzüklerin Efendisi, 2 Eylül...

TCL 20 SE İncelemesi

2021 yerli üretim telefonların yılı oluyor. Özellikle Çinli markaların bu yılın başından itibaren Türkiye'de çeşitli modellerinin üretimine başladığını görüyoruz. TCL de bu markalardan bir...

Google erken davrandı; işte ilk Pixel 6 ve Google Tensor özellikleri

Google, yakında çıkmazı beklenen amiral gemisi Android telefonları ve onları çalıştıracak yeni Google Tensor çipi hakkında bazı erken detayları paylaştı. Böylelikle Pixel 6 ve...

Intel sızıntısına göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı muhtemel

Bir Intel yöneticisi, henüz Intel tarafından resmi olarak duyurulmamış olan yeni nesil donanım arabirim protokolü olan Thunderbolt 5'in ayrıntılarını istemeden sızdırmış gibi görünüyor. Ayrıntılar,...