Google Mesajlar için zamanlama özelliği dağıtıma çıktı

Google Mesajlar uygulamasının kullanıcıları, yeni bir özellikten yararlanmaya başladı. Kullanıcılar artık gönderecekleri kısa mesajların zamanını önceden programlayabilecek. Söz konusu özelliğin dağıtımı, sunucu üzerinden yapılan bir güncellemeyle başladı. Bu özellik henüz tüm kullanıcılara ulaşmasa da; sosyal medyada yapılan paylaşımlar, kullanıcılara birden fazla zamanlama seçeneğinin sunulduğunu gösteriyor.

Kısa mesajların gönderileceği zamanı önceden belirlemek kullanışlı olsa da, bunun çok fazla kişiye hitap etmeyeceği söylenebilir. Ancak bu özellik, uyurken bir “günaydın” mesajı göndermek veya benzeri başka işler için kullanılabilir. Mesajları zamanlamak, bir tür hatırlatıcı işlevi de görebilir.

Kullanıcıların paylaştığı görsellere bakıldığında Google’ın önceden belirlenmiş bazı zamanlar sunduğu görülüyor. Bunlar arasında sabah 08:00 ve akşam 18:00 gibi seçenekler bulunuyor. Ancak kullanıcılar kendi özel zamanlarını belirleme imkanına da sahip.

Zamanlanmış mesajlar, sohbet ekranında bir saat ikonu eşliğinde gösterilecek. Kullanıcılar bu ikona dokunarak mesajın gönderileceği zamanı değiştirebilecek, mesajı hemen gönderebilecek veya silebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Edge'in şifre yöneticisi şimdi mobil uygulamalara giriş için kullanılabiliyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
AirPods 3 ve bir sonraki iPhone SE ile ilgili en son tahminler

Bu özellik sayesinde Google Mesajlar daha kuvvetli ve kullanışlı bir haberleşme aracı hâline geliyor. Söz konusu özellik daha önce Samsung’un mesajlar uygulamasında da sunulmuştu. Ancak bu uygulama sadece Samsung markalı telefonlarda mevcut. Google Mesajlar’a ise tüm Android cihazlardan erişilebiliyor.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...