Google Lens Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Compact’a geldi

google lens

Google Lens daha fazla cihazın yerel kamera uygulamasına yayılıyor. Android Police’e göre bunların arasına Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Compact cihazları da ekleniyor. Kullanıcıların bu entegrasyonu başlatmaları için Google uygulamasının güncellemesini Google Play Store’dan indirmeleri gerekiyor.

Google’ın ilk kez 2017’de duyurduğu yapay zekâ ve artırılmış gerçeklik platformu Google Lens’in daha fazla cihaza yayılacağı bu yılın I/O geliştirici konferansında duyurulmuştu. Google, Lens’in Google yapımı cihazların ve üst sınıf Android cihazlarının kamera uygulamalarına entegre edileceğini, sadece Google Fotoğraflar’da bulunmayacağını söylemişti. Şirket, o zamanlar bu platformun başlangıçta 10 farklı Android cihazına geleceğini söylemişti. Ancak Pixel cihazları dışında hangi cihazlara geleceği konusunda bir bilgi vermemişti.

Yeni Google Lens uygulaması şirketin nesne tanıma ve doğal dil işleme yeteneklerinin en iyi yanlarını birleştiriyor. Böylelikle yazılım kitapları veya kıyafetleri tanıyor, ilgili alışveriş sonuçları çıkarıyor. Ayrıca akıllı metin seçimi özelliği sayesinde gerçek hayattaki belgelerden metin seçimi yapılabiliyor.

Google, daha önce Lens’i kamera uygulamasına entegre edecek cihazların üreticilerini açıklamıştı. Bunlar LG, Motorola, Xiaomi, Sony Mobile, HMD / Nokia, Transsion, TCL, OnePlus, BQ ve Asus şeklinde sıralanmıştı. Şimdi, bu üreticilerin adım attıklarını görmeye başlıyoruz.

İlgili Video

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...