Google insansız hava araçları ve balonlarla 24 GHz spektrumunu test etmek istiyor

google-project-loon-051214

Google insanları internetle buluşturmak için insansız hava araçlarını, balonları ve uyduları kullanmak konusunda oldukça istekli gözüküyor. Şirket tarafından ABD Federal İletişim Komisyonu’na (FCC) iletilen yeni bir belge ise bu araçlarla sağlanması amaçlanan internet bağlantısının hızı konusunda bir fikir edinmeyi sağlıyor.

Google havadan interneti ulaştırma yöntemiyle 24 GHz spektrumunu test etmeyi ve insanlara alıştıklarından daha hızlı bir internet bağlantısı sunmayı hedefliyor.

24 GHz gibi yüksek bir spektrum daha önce mobil geniş bant bağlantısı için erişilemez olarak gösterilse de, Google balonlar ve diğer hava araçlarıyla bu spektrumun rahatlıkla kullanılabileceğini iddia ediyor. Şirketin FCC’ye gönderdiği belgede 24 GHz spektrumunun hava araçlarıyla geniş bant internet bağlantısının dağıtımında etkili olacağının altı çiziliyor. FCC, Google’ın talebine henüz yanıt vermedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...